Через зростання кількості та якості хакерських атак, все більше власників крипти поглядають в сторону холодних (апаратних) криптогаманців. Розглянемо ж топ-5 найкращих з них
Холодний гаманець є сховищем для криптовалюти, яке можна використовувати без доступу до інтернету, тобто в режимі офлайн. Такий носій — це фізичний пристрій. Це може бути флешка або картка із високим рівнем захисту.
Холодні гаманці ще називають апаратними. Вони пропонують максимальну безпеку. Саме тому такі сховища у пріоритеті. І це не дивно: вони захищені від атак через онлайн-доступ і більшість із них йдуть із бронею проти фізичного злому.
Ринок пропонує десятки варіантів апаратних гаманців. Є моделі, які потребують підключення до ноутбука за допомогою USB кабелю. Інші для проведення транзакцій приєднуються через Wi-Fi.
На що слід звернути увагу при виборі холодного гаманця? Ось кілька основних пунктів:
- функціонал пристрою;
- ступінь захисту;
- простота відновлення доступу у разі втрати коду чи ключа.
Важливо! Купувати гаманець потрібно лише у офіційного дилера. В іншому випадку можна придбати сховище, що вже використовувалося раніше, а це загрожує можливістю доступу до нього третіх осіб і неминучою втрати активів.
Нагадаємо, що у криптогаманець Telegram додали USDT. Які переваги отримають користувачі?
Топ-5 апаратних криптогаманців
Ledger
Перший у нашому списку — апаратний гаманець Ledger. Простий зовнішній вигляд звичайної флешки — один з плюсів моделі, оскільки не привертає жодної уваги. При цьому сховище забезпечує надійний захист коштів. Працює гаманець із додатком Ledger Live. Програма виступає провідником до різних напрямків Web3.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: У якій країні криптовалюти визнані найпопулярнішим інвестзасобом: дослідження
На ринку існує чотири версії Ledger:
- Ledger Nano S. Даний варіант дозволяє встановити 3 додатки на один пристрій. Таким чином зберігати можна не більше трьох активів. Щоб додати новий актив, доведеться видалити вже встановлений. Ще один мінус — короткий екран, на якому повністю не відображається вся адреса.
- Ledger Nano S Plus. Оптимізована версія попереднього гаманця, здатна підтримувати до ста програм. Також покращення торкнулися дизайну — розробники трохи збільшили екран. Явні мінуси пристрою — відсутність підтримки Bluetooth та iOS.
- Ledger Nano X. Вдала версія, що здатна вмістити до ста додатків. Пристрій оснастили довгим екраном за рахунок збільшення розмірів. Гаманець здатний працювати з гаджетами на Android та iOS. З’єднання відбувається через захищений канал по Bluetooth. Автономну роботу пристрою протягом 3-4 годин забезпечує потужний акумулятор. Цього часу цілком вистачить для транзакцій зі смартфона.
- Ledger Stax. Найкраща модель з усієї лінійки. Має великий сенсорний екран, плюс переваги всіх попередніх версій. Пристрій дозволяє моніторити NFT безпосередньо на гаманці. Також можна встановити пріоритетне NFT на екран блокування.
Trezor
Холодні гаманці цього типу здатні максимально захистити віртуальну валюту. Для роботи зі сховищем передбачено програму Trezor Suite. На ринку представлено дві версії:
- Trezor Model One від команди SatoshiLabs має монохромний OLED-екран невеликого розміру і єдину кнопку для керування. Апаратний гаманець здатний підтримати понад тисячу криптовалют. Для зв’язку з ноутбуком використовується кабель USB.
- Trezor Model T — оптимізована версія Trezor Model One. Пристрій оснастили кольоровим екраном із сенсорним керуванням та потужнішим процесором. Крім цього, у гаманці підвищили рівень безпеки, додавши функцію захисту від фізичних атак. Також гаманець має підтримку мультипідписів.
Загалом, обидві версії на достатньому рівні захищають віртуальну валюту, але, якщо вибір стоїть між цими двома холодними гаманцями, краще обирати більш сучасну версію Trezor Model T.
Нагадаємо, що Біткоїн розпочав низхідну корекцію. Аналіз ринку криптовалют за 6 квітня.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Найуспішніші криптовалюти 1-го кварталу 2023 року
CoolWallet
Цей гаманець виглядає як звичайна кредитна картка, при цьому має високий рівень безпеки. Керування пристроєм відбувається за допомогою мобільного додатка. Зараз на ринку представлено дві моделі:
- CoolWallet S — легкий, невеликий гаманець, який можна завжди носити із собою. Для зв’язку із смартфоном використовується Bluetooth. Величезним плюсом моделі є підтримка 12 блокчейнів та понад 10 тис. криптовалют.
- CoolWallet Pro — оптимізована версія першої моделі. Оснащена ємним акумулятором для тривалої автономної роботи. Є більш високий рівень захисту. Апаратний гаманець цієї версії підтримує 27 блокчейнів та понад 12 тис. криптовалют.
Кожен із гаманців вартий уваги. CoolWallet надає легке управління активами через мобільний додаток. Високий рівень безпеки гарантує функцію зберігання приватних ключів безпосередньо на пристрої.
KeepKey
Холодний гаманець KeepKey — чудовий варіант для тих, хто шукає бюджетну модель з базовим набором функцій. Незважаючи на досить низьку ціну, пристрій не поступається якістю більш дорогим аналогам з нашого списку. Проводити транзакції з криптовалютою дозволяє вбудована функція ShapeShift. Працювати із гаманцем просто, легко, зручно.
Корпус пристрою виготовлений із анодованого алюмінію. Дисплей поміщений у полікарбонатну рамку. Лаконічний дизайн та якісне виконання з гарних матеріалів додає привабливості гаманцю.
KeepKey має вдвічі більше моделей, ніж у своїх прямих конкурентів. Збільшені габарити дозволили оснастити апаратний гаманець OLED-екраном з діагоналлю 3,12 дюймів. Сукупність переваг робить цю модель бажаною для багатьох користувачів, тому знайти KeepKey у вільному продажу досить непросто.
SafePal S1
SafePal S1 — найслабша ланка в ланцюжку апаратних гаманців, але все ж таки заслуговує на увагу. Пристрій є повністю автономним сховищем для крипти. Такий підхід обумовлений бажанням забезпечити максимальний рівень безпеки, але при цьому апаратний гаманець не оснащений жодними засобами зв’язку з іншими аксесуарами. Bluetooth, WiFi, USB — це все не про SafePal S1.
З переваг відзначимо наявність вбудованої камери, призначеної для зв’язку з управлінським додатком через сканування QR-коду та низьку вартість.
Так, вибір холодного гаманця — справа особистих переваг, фінансових можливостей та потреб вкладника. Цей пристрій забезпечує надійніший захист ваших активів від хакерських атак і гарантує безпечне зберігання криптовалюти. Тож економити на покупці точно не варто!
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
Цифровий гаманець ЄС, як заміна пластиковим карткам — що відомо
Web3-гаманець від Robinhood тепер доступний у Apple App Store
Найбільші банки США готують мобільний гаманець, який зможе конкурувати з Apple і PayPal