Пандемія прискорила тенденцію переходу роздрібних покупців у сферу онлайн-шопінгу
За прогнозами аналітичної фірми GlobalData, до 2024 року ринок електронної комерції Китаю досягне темпу річного зростання у 12,4%, а його сумарна капіталізація збільшиться з існуючих $2,1 трлн до $3 трлн. У звіті GlobalData також говориться, що обсяг продажів в сфері електронної комерції КНР в поточному році виросте на 17,2%.
Причиною такої тенденції служить той факт, що все більше споживачів вважають за краще замовляти товари онлайн, уникаючи ризику заразитися вірусом при відвідуванні звичайного магазину. Аналітики з GlobalData відзначають, що хоча пандемія коронавіруса і привела до спаду загальних споживчих витрат, вона одночасно спровокувала й зростання купівельної активності в сфері електронної комерції, що значно збільшило розрив між динамікою продажів в інтернеті та офлайн.
За даними Національного бюро статистики Китаю, в той час як загальний обсяг роздрібних продажів споживчих товарів в країні у 2020 році знизився на 3,9%, обсяг роздрібних онлайн-продажів за той же період збільшився на 14,8%. При цьому такі платіжні сервіси, як Alipay та WeChat Pay, є найбільш популярними серед жителів Китаю інструментами оплати при здійсненні онлайн-транзакцій. На їх частку припадає близько 50% платежів в сфері електронної комерції.
ДОВІДКА PAYSPACE MAGAZINE
Раніше повідомлялось, що черговий локдаун в Україні став причиною масових розпродажів. Численні магазини почали оголошувати знижки та заманювати покупців на свої сайти, адже у них ще є значні запаси товару, який повинен бути проданий зараз, інакше з закінченням весни одяг потрібно буде продавати за заниженою вартістю як сток. Однак онлайн-шопінг очікуваного успіху не продемонстрував.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Влада Китаю оштрафували Alibaba на рекордні $2,75 млрд
За матеріалами сайту thepaypers.com