close-btn

Мінекономіки пропонує ідентифікувати інтернет-продавців

Новий законопроект покликаний запровадити дієві механізми з регулювання інтернет-комерції

e-commerce

Фото: cloudtengroup.co.uk

Мінекономіки розробило проект Закону України «Про захист прав споживачів» (у новій редакції). Новий законопроект покликаний запровадити дієві механізми з регулювання інтернет-комерції. Про це йшлося під час зустрічі Першого віце-прем’єр-міністра – Міністра економіки України Олексія Любченка з Українською Радою Бізнесу 7 вересня.

«Регулювання інтернет-комерції – вимоги сьогодення. Адже неможливість ідентифікувати онлайн-продавця спричиняє незахищеність прав споживача та бюджетні втрати через нереєстрацію продавців як підприємців. Отже, щоб вирішити ці проблеми ініціюємо механізм добровільної ідентифікації в реєстрі інтернет-магазинів продавцями товарів в електронній комерції», – зазначила під час зустрічі заступниця Міністра економіки України Ірина Новікова.

Проект Закону України «Про захист прав споживачів» (у новій редакції), розроблений Мінекономіки, містить норми, якими передбачено, що підприємці, які здійснюють електронні продажі, обов’язково повинні будуть розміщувати інформацію про себе, як суб’єкта господарювання та перелік інформації про продукцію.

В законопроекті надається визначення «електронний торговельний майданчик (маркетплейс)» та «електронний сервіс порівняння продукції (прайс-агрегатор)»; а також встановлюється відповідальність за ненадання повної інформації суб’єктом господарювання щодо його ідентифікації.

Також Держпродспоживслужба отримує право звертатися до провайдера інтернет-послуг щодо обмеження доступу до веб-сайту суб’єктів господарювання, які використовують нечесну підприємницьку практику, порушують законодавство про захист прав споживачів та яких неможливо ідентифікувати. Встановлюється відповідальність за надання недостовірних даних

Паралельно з цим Мінекономіки спільно з Мінцифри працюють над створенням платформи «Е-споживач» для продавців, які здійснюють господарську діяльність в інтернет-магазинах, зокрема маркетплейсах, прайс-агрегаторах, класифайдах. Цей електронний сервіс дозволить ідентифікувати продавця шляхом надання йому статусу Держпродспоживслужбою «Перевірений продавець».

Наразі проект Закону знаходиться на розгляді КМУ.

ДОВІДКА PAYSPACE MAGAZINE

Як стало відомо за результатами дослідження Payoneer у п’яти великих містах України, найвищий середній дохід від e-commerce у столичних онлайн-продавців — $4 920 на місяць. Харків — лідер в ІТ й онлайн-освіті, Львів — у креативних сферах, Одеса — в оренді туристичного житла, фрилансі та стримінгу.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: 42% онлайн-покупців купують в інтернеті регулярно – дослідження

google news