Україна обрала свій шлях і обов’язково стане повноцінним членом Європейського Союзу. З одного боку, це потужний крок на шляху формування більш досконалої правової демократичної моделі в країні, з іншого — економічний підйом та всебічний розвиток держави
Попри те, що країни-члени ЄС мають багато спільного, досі існує суттєва різниця між рівнем їх розвитку, і навіть між різними регіонами кожної держави. Щоб знівелювати диспропорції у соціальному та економічному розвитку, керівництво Євросоюзу створило спеціальний набір інструментів, відомий як «структурні інвестиційні фонди», частіше вживається просто як «структурні фонди».
Так, ці інструменти допомогли кардинально змінитись державам Східної Європи з їхнім вступом до ЄС.
У межах сьогоднішньої семирічної фінансової програми діє шість структурних фондів:
- Європейський фонд регіонального розвитку;
- Європейський соціальний фонд;
- Фонд згуртованості;
- Фонд справедливого переходу;
- Європейський аграрний фонд для сільського розвитку;
- Європейський фонд мореплавства, рибальства та аквакультури.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Україна здобула визнання Дія-підписів з ЄС: що зміниться для бізнесу
Вже зараз Україна, маючи статус країни-кандидата в члени ЄС, може претендувати на фінансову підтримку Європейського соціального фонду. На теперішню семирічну програму на фонд було виділено 135 млрд євро. Ці кошти спрямовуються на боротьбу з безробіттям та бідністю, на розвиток освіти, соціальні проєкти, збільшення інклюзивності та підтримку інновацій.
Як приклад, Польща в межах кожної з двох останніх семирічних фінансових програм отримувала 80-90 млрд євро. Україна ж, яка має співставну з нашим добрим сусідом кількість населення, зможе отримувати приблизно стільки ж.
Слід зазначити, що структурні фонди — це не кредитні програми, а гранти, тобто їх не потрібно повертати!
Яку користь отримують інші країни ЄС? Це свого роду інвестиція. Таке фінансування, витрачене з розумом, — це закладення фундаменту нової економіки, трансформація ринку і формування ще одного сильного гравця – члена сім’ї, який згодом також зможе приносити не тільки нові ідеї, товари та послуги, але і гроші в загальний бюджет.
Раніше ми писали про те, який вигляд матиме цифрове євро: у ЄС озвучили подробиці концепції.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
У ЄС взяли курс на захист інтересів малого бізнесу на ринку метавсесвітів
Цифровий гаманець ЄС, як заміна пластиковим карткам — що відомо
Парламент ЄС ухвалив законопроєкт щодо регулювання смарт-контрактів — що зміниться
За матеріалами eurointegration.com.ua.