PaySpace Magazine виокремив основні причини, за які все більше українців стають користувачами мобільних банків.
Поки звичні банки закривають свої відділення, популярність їх цифрових конкурентів лише зростає. На відміну від традиційних, необанки не мають жодного фізичного відділення. Вони пропонують клієнтам банківські послуги на мобільних телефонах або через інші цифрові платформи. Споживачу такий формат до вподоби. Згідно з Grand View Research, обсяг світового ринку необанківських послуг оцінювався у $34,77 млрд у 2020 році. Очікується, що з 2021 по 2028 рік він збільшиться на 47,7%.
І все ж чому популярність мобільних банків зростає? PaySpace Magazine знайшов пояснення.
Топ-10 причин закохатися у мобільний банкінг:
Швидкість оформлення картки
Стати клієнтом мобільного банку набагато простіше. Достатньо завантажити додаток, сфотографувати документи і заповнити анкету. Цей процес займає не більше 10 хв. Саму ж картку може доставити кур’єр, наприклад, на велосипеді, як це практикують у sportbank. Або ви можете забрати її самостійно у точці видачі.
Клієнтоорієнтоване обслуговування
Не потрібно йти до відділення по довідку, виписку – ніякої паперової тяганини! Усі питання, які виникатимуть, можна вирішити 24/7 з допомогою месенджерів Facebook, Telegram, а також Viber.
Безпека
Захист персональних даних у цифровому банку на першому місці. Для цього банки використовують передові технології. Приміром, у sportbank немає десктоп-версії. Тож ваш акаунт доступний лише вам і лише з вашого смартфона.
Простота і зручність додатку
Додаток мобільного банку працює швидко. У поєднанні зі зручним інтерфейсом, це допомагає економити ваш час. Отримати кредит, відкрити депозит – все у два кліки.
Доступ до всіх банківських продуктів
Клієнтам мобільних банків доступні всі банківські послуги. Приміром, у sportbank можна скористатися кредитним лімітом до 100 тис. грн з грейс-періодом до 120 днів. Тобто цілих чотири місяці ви не сплачуєте проценти за користування грошима. Усі наступні пільгові періоди — до 62 днів.
Можливість заробляти
Витрачати менше на споживчі товари – один із трендів сьогодення. У цьому сенсі необанки можуть запропонувати більше, ніж звичайні банки. Так, у sportbank можна повертати до 20% витраченої на товари суми. Кешбек нараховується на власні та навіть на кредитні кошти. Крім того, клієнти мобільного банку отримують бонуси за те, що приводять друга в банк. Приміром, у sportbank за кожну активовану картку можна отримати від 55 до 105 грн, а також 55 грн для товариша.
Ширший набір удосконалених опцій
Необанк може надавати стандартні послуги якісніше. Наприклад, з допомогою ощадного рахунку «Рюкзак» від sportbank, який діє в режимі поточного рахунку, ви зможете не просто накопичувати кошти під 7% річних, а й встановити цілі та налаштувати кілька способів автопоповнення. Важливо, що виплати процентів sportbank здійснює щотижня у п’ятницю. Наприклад, ви мрієте про новий спортивний велосипед. Для цього у додатку sportbank зазначаєте ціль – його вартість, а також спосіб поповнення – самостійно чи автоматично. Є різні варіанти автопоповнення: перераховувати 1, 2, 5 чи 10 процентів з кожної покупки чи надходження на картку або ж списувати певну суму з рахунку конкретного числа щомісяця.
Крім того, можна активувати округлення залишку до 100 грн. Якщо активно користуватися карткою, за місяць ви зможете накопичити близько 1000 грн і навіть більше. Якщо ці кошти не витрачати, то вдасться додатково зібрати 500—1500 гривень, які допоможуть наблизитися до цілі!
Спортивне ком’юніті
Звичайні банки рідко докладають зусиль, аби об’єднати людей навколо важливих цінностей, ідей. Але не мобільні банки. Sportbank активно популяризує спорт і допомагає українцям вести активний спосіб життя. Насамперед, це гарантований кешбек 10% на покупки і послуги з категорії «Спорт». Далі — знижки на участь у наймасштабніших марафонах Run Ukraine, забігах із перешкодами DYKA GONKA і змаганнях з триатлону Iron Way. Також sportbank роздає безкоштовні абонементи у Sport Life за транзакції. Подробиці можна дізнатися на сайті банку.
Акції в додатку, які традиційні банки рідко влаштовують або ж не пропонують узагалі
Мобільні банки частіше роблять акційні пропозиції своїм клієнтам. Наприклад, клієнт sportbank може придбати рюкзак Bagland і отримати назад чверть від ціни або знижку 25% на абонемент у мережі фітнес-центрів Sport&Spa тощо.
Надання зручних цифрових функцій
На відміну від звичайних банків, необанки допомагають уникнути незручностей, з якими кожен стикається у повсякденному житті. Скажімо, усіх нас дратує ситуація, коли офіціант рахує на один чек вартість колективного обіду в ресторані. Тоді хтось платить за всіх, а інші з калькулятором рахують, скільки мають повернути товаришу. У sportbank є функція «Розділення рахунка», з допомогою якої можна поділити спільний чек у ресторані, кав’ярні, спортзалі тощо. Суму можна розподілити між 20 учасниками. У додатку видно статистику оплат. Крім того, додаток автоматично надсилає пуші з нагадуваннями, що дуже виручає тих, кому незручно говорити з друзями про борг.
Інший приклад. Пригадайте це неприємне відчуття, коли у громадському транспорті терміново потрібно здійснити платіж, а хтось поруч зазирає у ваш смартфон. У sportbank можна увімкнути режим «Інкогніто» і приховати конфіденційну інформацію. Це також зручно, коли треба скинути скрин підтвердження транзакції і ви не замальовуєте ваш баланс. Ще одна корисна фіча цього мобільного банку — «Приховані транзакції». З її допомогою можна легко редагувати власну стрічку операцій, наприклад, приховати невдалу чи непотрібну транзакцію.
Будувати необанки вигідніше
Сучасний світ бізнесу дедалі більше відходить від побудови громіздких і затратних проєктів, тяжіючи до гнучкості у реагуванні на потреби клієнта. Саме таким бізнесом є необанк.
«Мобільний банк потребує менших інвестицій з точки зору банківського проєкту: не потрібно будувати мережу присутності, інвестувати у відділення і т.д.», — в одному з інтерв’ю розповів СЕО sportbank Денис Саприкін.
Здебільшого бізнес-модель мобільного банку не відрізняється від тих, які будують традиційні: одні заробляють на комісіях, інші – на кредитах.
«Наша бізнес-модель відповідає останній, — продовжив Саприкін. — Ми акцентуємо на кредитуванні з однією відмінністю: мобільний банк ефективніший з точки зору витрат. У нас немає відділень, армії співробітників і т.д., тому ми можемо давати більше кешбеку та інших пропозицій».
Надання швидкого доступу до кредитних ресурсів – завдання, з яким сьогодні погано справляються звичні нам банки.
«Не секрет, що зараз шматок пирога у сфері роздрібного кредитування у банків відкушують фінансові компанії, — каже СЕО sportbank. — Банки не настільки активні й агресивні в питаннях кредитування, а ті продукти, що у них є, не найзручніші, плюс досить консервативні з точки зору ризик-менеджменту. Отже, клієнтові не так просто отримати нормальний кредит в банку».
У sportbank переконані: всі процеси, особливо ті, що пов’язані з кредитуванням, мають бути відточеними. Тож команда повністю автоматизувала процес видачі карток – від реєстрації до доставки, чим звичайні банки через процедуру реєстрації, аутентифікації та офлайн-випуску картки не можуть похизуватися.
Утім, секрет успіху необанків, кажуть співзасновники sportbank, криється у здатності згуртовувати людей навколо спільних ідей.
«Ми приділяємо їй [спільноті] багато уваги, оскільки розуміємо, що в сучасному світі у клієнтів є потреба у спільних інтересах, — каже Денис Саприкін. — Зараз в Україні дуже популярна тема спорту. Тому ми хочемо створити ком’юніті, у якому можна отримати додаткову мотивацію рухатися до своїх цілей».
Надання банківських та фінансових послуг у мобільному додатку Sportbank забезпечує АТ «ТАСКОМБАНК», яке діє в регулятивному полі НБУ та на підставі банківської ліцензії. Ліцензія НБУ №84 від 25.10.2011. Державна реєстрація за №45 від 21.10.1991.
Кредитування рахунку Sportbank здійснюється з урахуванням таких умов: максимальна сума кредиту – 100 000 гривень; максимальний строк кредиту – на вимогу; реальна річна процентна ставка від 0,00001% до 121,77% (залежить вибраних умов).