close-btn

Цифрове євро має бути конфіденційним, безпечним та дешевим платіжним засобом – опитування ЄЦБ

Жителі Євросоюзу сподіваються, що нова цифрова валюта буде анонімна, а використовувати її буде можна в режимі офлайн за допомогою смарт-карт або мобільних додатків

Digital euro. Фото: happycoin.club

На даний момент ЄЦБ активно працює над створенням електронного аналога готівки на додаток до існуючих в обігу банкнот. Ця ініціатива відображає прагнення європейського фінансового регулятора протистояти конкуренції з боку таких глобальних криптовалют, як біткоін, tether та diem. Остання розробляється за участю компанії Facebook.

Нещодавно проведене Європейським центробанком опитування показало, що конфіденційність при здійсненні платежів є ключовою особливістю готівки і багато учасників опитування побоюються втратити її в разі переходу на використання електронних грошей або нових платіжних засобів. При чому таку точку зору висловлювали як прості громадяни, так і представники великих компаній.

“Чого респонденти найбільше хочуть від цифрового євро, так це конфіденційності (43%), безпеки (18%), зручності використання (11%), відсутності додаткових витрат при операціях з платіжним засобом (9%) та автономного використання (8%)”, – повідомляється у звіті ЄЦБ, зробленому на підставі результатів опитування.

Крім цього, понад 60% від числа опитаних заявили, що електронні гроші повинні обслуговуватися не центральним банком безпосередньо, а комерційними фінустановами з приватного сектора, щоб максимально швидко інтегрувати новий платіжний інструмент в існуючу платіжну систему Євросоюзу. У свою чергу, 25% респондентів висловили побажання, щоб цифрове євро можна було зберігати на смарт-картах або в додатках для смартфона.

ДОВІДКА PAYSPACE MAGAZINE

Адміністрація президента США Джо Байдена активізувала зусилля, щоб зрозуміти можливі наслідки від впровадження цифрового юаня в Китаї. Ряд американських посадових осіб висловлюють стурбованість у зв’язку з тим, що такий крок може служити спробою витіснити долар з позиції домінуючої світової резервної валюти.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Райффайзенбанк: до 2025 року у 10% країн будуть свої цифрові валюти

За матеріалами сайту reuters.com

google news
credit link image
×
Підписуйтесь на нас в Telegram та Viber!