Грошові перекази чи не основне джерело доходу багатьох родин, які живуть за кордоном, ба більше, віддалена робота у постковідні часи набула популярності, тож потреба транскордонних платежів зростає шаленими темпами. Проте ці транзакції потребують вдосконалення, бо вони часто надто дорогі і повільні. Ми зібрали найпопулярніші тенденції з галузі міжнародних платежів, тож розповідаємо детальніше
Транскордонні платежі можуть включати різноманітні операції, такі як міжнародні перекази, оплата товарів і послуг, заробітна плата, інвестиції та інші фінансові транзакції.
Ці платежі можуть бути здійснені за допомогою різних каналів: банківські перекази, платіжні системи, електронні гроші чи криптовалюти.
Компанія Brightwell, постачальник платіжних продуктів з Атланти, опублікувала дослідження, яке показує, що за минулий рік обсяг світового ринку цифрових грошових переказів оцінювався в 19,65 млрд фунтів стерлінгів. І до 2030-го року зростатиме на 15,6%.
Це означає, що всі дотичні компанії бачать зростаючу потребу у грошових переказах і розробляють механізми покращення цієї послуги для споживачів у всьому світі.
Які споживчі тенденції впливають на транскордонні платежі
Міжнародні фінансові операції стають буденною справою не лише для глобальних компаній, а й для звичайного бізнесу та простих споживачів. Тут варто зосередитись на зростанні електронної торгівлі. Споживачі стають все більш схильними до здійснення покупок у зарубіжних інтернет-магазинах. Це призводить до збільшення транскордонних платежів, оскільки споживачі оплачують товари та послуги з інших країн.
Ще один фактор — це робота за кордоном. Люди надсилають гроші своїм родинам або родичам у своїх країнах. Міжнародні перекази коштів стають все більш популярними, і це призводить до збільшення транскордонних платежів.
Цікаве по темі: Торговців ЄС можуть зобов’язати приймати цифрове євро — що це означатиме для ринку
Міжнародний туризм теж спонукає розвиватись цю галузь. Бо споживачі все частіше подорожують за кордон та здійснюють платежі за готелі, ресторани, екскурсії, транспорт та інші послуги.
Зростає використання цифрових платіжних рішень, таких як мобільні гаманці та платіжні додатки. Вони спрощують процес здійснення платежів за межами країни, забезпечуючи швидкість і зручність. Кілька останніх подій у цій сфері:
- Європейська платіжна ініціатива (EPI) проведе пілотне тестування цифрового гаманця, який дасть змогу здійснювати миттєві платежі між фізичними особами (P2P) у Німеччині та Франції. Це стане першим кроком до розгортання єдиної платіжної системи, здатної підтримувати широкий спектр транзакцій по всій Європі;
- BIS Innovation Hub Nordic Center у партнерстві з ЦБ Ізраїлю, Sveriges Riksbank і Norges Bank завершив проєкт, у якому досліджуються потенційні переваги та проблеми використання цифрових валют центральних банків (CBDC) у міжнародних платежах;
- цифровий гаманець від Samsung запрацював ще у восьми країнах світу: Австралії, Бразилії, Канаді, Гонконзі, Гонконгу, Індії, Малайзії, Сінгапурі та Тайвані.
- Велика Британія та Україна підписали угоду про цифрову торгівлю. Документ надає нашій країні розширений доступ до ринку капіталів, а також покликаний забезпечити нові інвестиційні вливання з боку зарубіжних інвесторів.
Цікаве по темі: Розвиток фінтеху в Європі та світі: підсумки конференції Money 20/20 Europe 2023
Які тренди будуть спостерігатись на ринку транскордонних платежів
Розширення глобальних платіжних систем. Це можливості для транскордонних платежів, які будуть зростати завдяки розвитку таких ресурсів, як SWIFT, Ripple та Stellar. Ці системи працюють над вдосконаленням швидкості, ефективності та надійності глобальних платежів.
Використання блокчейн-технологій. Технології блокчейну можуть вплинути на транскордонні платежі, спрощуючи процеси, зменшуючи витрати та забезпечуючи безпеку та прозорість. Розподілені реєстри можуть допомогти усунути посередників у платіжних операціях та забезпечити пряму взаємодію між учасниками.
Чи можна зламати блокчейн: Розбираємося в уразливостях найнадійнішої цифрової технології
Застосування штучного інтелекту. ШІ грає важливу роль у транскордонних платежах, допомагаючи автоматизувати процеси, виявляти шахрайство та ризики, а також прогнозувати платіжні потреби. Штучний інтелект також може вдосконалити рекомендації та персоналізацію платіжних послуг. Він здатний аналізувати дані та виявляти шаблони. Великі обсяги інформації можуть бути оброблені швидше та точніше.
Інтеграція з мобільними платежами. Зростання використання мобільних платежів в усьому світі стимулює розвиток транскордонних платежів через мобільні пристрої. Інтеграція міжнародних систем з мобільними застосунками може значно полегшити процес здійснення платежів за кордоном.
Міжнародна співпраця. Керівництво держав, банки та регулятори в усьому світі працюють над спільними стандартами та ініціативами, щоб полегшити транскордонні платежі. Наприклад, SEPA — європейська платіжна зона, вже сприяє стандартизації платежів у Євросоюзі.
Транскордонні платежі та криптовалюта
Безумовно стрімкий розвиток криптовалюти вплине на подальший розвиток міжнародних транзакцій. Адже крипта за своєю природою є глобальною та не залежать від конкретних фінансових систем чи кордонів. Це означає, що будь-яка особа з доступом до інтернету може використовувати криптовалюти для здійснення транскордонних платежів, незалежно від свого місця проживання.
Криптовалюти можуть забезпечити миттєві транскордонні платежі без необхідності проміжних банків або посередників. Це може знизити час, необхідний для здійснення операцій та зменшити витрати, пов’язані з обробкою платежів. Це може знизити ризики, пов’язані з втратою даних або затримками через проміжні банки.
Криптовалюти —це низькі витрати, в порівнянні з комісіями, які зараз є на міжнародні перекази. Бо тоді не буде необхідності валютних обмінів та міжбанківських комісій.
Головне швидкість
Швидкість переказу грошей є важливою для забезпечення ефективного функціонування глобальної економіки. Якщо переказ затримується, валютні курси можуть змінюватися, що може призвести до збитків для сторін угоди.
Чим краще обробляється транзакція, тим більше конкурентних переваг у бізнесів. Компанії, які можуть забезпечувати швидкі транскордонні платежі, можуть привернути клієнтів та забезпечити більше задоволення від обслуговування.
Не пропустіть важливе: У яку технологію Amazon інвестує $100 млн
Дослідження, проведене компанією Plaid, показало, що поганий досвід оплати може призвести до відмови від відвідування необхідного магазину. Фактично, 62% уникатимуть покупок там, де вони раніше мали поганий досвід.
Розуміючи вимогу споживачів, компанії розробляють технологію, спрямована на покращення досвіду здійснення платежів, а саме — вбудовані фінанси. Вона надає можливість клієнтам здійснювати фінансові операції або користуватися фінансовими послугами, не покидаючи основний продуктовий або сервісний додаток.
Наприклад, вбудовані фінанси можуть означати, що ви можете отримати доступ до платіжних послуг або кредиту безпосередньо через мобільний додаток свого роздрібного магазину або електронної комерції. Такі функції, як оплата, переказ грошей, кредитування чи страхування, інтегруються безпосередньо в основний додаток або платформу, що дозволяє клієнтам здійснювати фінансові операції зручно та миттєво.
Ознайомтесь з іншими цікавими матеріалами:
Зміни в регулюванні ринків фінансових послуг
Цифрове євро викликало скандал в ЄС: чому
Revolut відкрився у Молдові: коли в Україну