У Головному управлінні з нагляду за банківським сектором КНР заявили про можливе введення обмежувальних заходів відносно діяльності найбільших національних фінтех компаній
З метою «запобігання нових системних ризиків» Пекін посилить контроль за зростаючим фінтех сектором. Такий крок розцінюється аналітиками як натяк на посилення регулювання в зростаючому секторі фінансових технологій Китаю при тому, що частка державного контролю над бізнесом в Китаї і без того традиційно велика.
Останнім часом регулюючі органи країни все більше стурбовані зростаючим впливом своїх фінтех гігантів, у зв’язку з чим, було представлено декілька проектів правил, що регулюють такі області, як використання даних і антимонопольне законодавство. Як і в США, китайські технологічні компанії значною мірою змогли розвиватися вільно і стали невід’ємною частиною повсякденного життя Китаю, особливо в таких областях, як мобільні платежі та зв’язок.
«Зіткнувшись зі швидким зростанням фінансових технологій, ми будемо застосовувати позитивний і обачливий підхід. Ми будемо заохочувати інновації, посилюючи контроль над ризиками, щоб вирішувати нові проблеми та завдання», – сказав Го Шуцін, голова Комісії з регулювання банківської та страхової діяльності Китаю.
Кібербезпека – одна з областей, що викликають підвищену занепокоєність з боку чиновників країни.
«Індустрія фінансових технологій породжує безліч нових явищ і проблем. Можливо, нам буде потрібно приділити більше уваги таким питанням. Заблокували чи великі технології новачків? Чи збирали вони дані неправильно? Чи відмовилися вони розкрити інформацію, яка повинна бути оприлюднена? Чи були вони залучені в дії, що вводять в оману користувачів і споживачів?», – додав пан Го.
Керівництво КНР з підозрою ставиться до технологічних компаній, які управляють міжгалузевим бізнесом з фінансовою та технологічною діяльностями одночасно. За їх словами це «… побічний ефект, який необхідно усувати своєчасними заходами для запобігання нових системних ризиків».
ДОВІДКА PAYSPACE MAGAZINE
Минулого місяця президент США Дональд Трамп видав указ з переліком китайських компаній, акції яких забороняється купувати. У коментарі до указу йдеться, що компанії зі списку належать або управляються Міністерством оборони КНР. На черзі під заборону на інвестиції китайський виробник мікросхем SMIC та нафтогазова компанія CNOOC.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Китай обклав українські товари більш високими митами, ніж Україна китайські
За матеріалами сайту cnbc.com