Нова єдина цифрова валюта може бути забезпечена різними товарами, включаючи золото, рідкісноземельні елементи і навіть територію
Країни BRICS — Бразилія, росія, Індія, Китай та Південна Африка — вивчають можливість створення нової єдиної цифрової валюти, яка б змінила правила гри у світовій фінансовій системі, надавши альтернативу долара США.
Заступник голови держдуми Олександр Бабаков повідомив, що зацікавлені в новій меті члени альянсу представлять свої ідеї під час майбутнього саміту в Південній Африці (серпень 2023 року). Цифрова валюта може бути забезпечена рядом товарів, включаючи золото, рідкісноземельні метали або територію.
На думку чиновника, єдина цифрова валюта потрібна як заміна долара США. За його словами, ні євро, ні долар не забезпечені нічим, а «країни БРІКС здатні створити те, що було зруйноване Бреттон-Вудською системою».
Джим О’Ніл, колишній головний економіст Goldman Sachs, який вигадав абревіатуру БРІК (Бразилія, росія, Індія, Китай), нещодавно заявив, що альянс має розширюватися, щоб протидіяти пануванню долара. Створення єдиної нової валюти може змінити баланс сил.
У статті, опублікованій у журналі Global Policy, він написав, що в міру того, як світ стає все більш багатополярним, зростання нових валют, що підтримуються економіками, що розвиваються, такими як BRICS, може стати альтернативою традиційній фінансовій системі, в якій домінує Захід.
Країни BRICS вже давно погрожують відмовитись від долара США. Наприклад, ще 2019 року альянс оголосив про створення платіжної системи під назвою BRICS Pay. Передбачалося, що вона має пом’якшити удар по країнах, які перебувають під санкціями. При цьому очікувалося, що новинка допоможе забезпечити безперешкодне здійснення платежів в умовах геополітичної нестабільності.
Детальніше про спроби країн-учасниць об’єднання знизити свою залежність від долара і про те, чим це загрожує світовій економіці, читайте в нашому матеріалі.
Важливо, що цього тижня Китай та Бразилія досягли угоди про торгівлю у власних валютах. Цей крок усуне долар США як посередника, що ще більше дасть обом країнам можливість дистанціюватися від світової резервної валюти.
Договір дозволить Китаю та найбільшій економіці Латинської Америки здійснювати торговельні та фінансові операції безпосередньо між собою. Китайський юань обмінюватиметься на бразильський реал і навпаки не через долар США.
Китай просувається вперед зі своїм проєктом цифрової валюти центрального банку, а у Бразилії Біткоїн і зовсім став законним платіжним засобом. Тим часом у США, як і раніше, сповнені рішучості продовжувати війну з криптовалютами, поки фінансові регулятори затягують гайки в індустрії, що зароджується.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
- Японія приєднується до США, обмежуючи експорт обладнання для виробництва чіпів до Китаю
- ЄЦБ створить європейську криптовалюту, щоб знизити залежність від Китаю та США
- Проєкт «Криголам»: Транскордонна роздрібна платіжна система для CBDC від Банку міжнародних розрахунків