Ми склали покрокову інструкцію, як перевірити на порталі Пенсійного фонду свій стаж, місця робіт і відрахування роботодавця до Фонду
У 2019 році Пенсійний фонд України (ПФУ) розпочав реалізацію системи надання послуг в сфері пенсійного забезпечення в електронній формі ( “Е-пенсія”). Серед переваг, які отримали громадяни в результаті запуску сервісу – можливість надати документи для призначення пенсії дистанційно в електронному вигляді, а також можливість в кілька кліків перевірити свій трудовий стаж і пенсійні відрахування, виплачені усіма роботодавцями.
Ми склали покрокову інструкцію, як перевірити на порталі Пенсійного фонду свій стаж, місця робіт і відрахування роботодавця до Фонду.
1. Оформляємо ЕЦП
Для реєстрації в особистому кабінеті на сайті ПФУ користувачам необхідний електронний цифровий підпис.
ЕЦП – це згенерований у довільному порядку шифр цифрового формату, який захищає документи від несанкціонованої зміни. Документ, що підтверджує відповідність ЕЦП конкретній особі, називається сертифікат ключа. Як отримати електронний цифровий підпис?
Варіант 1. Персональний ключ електронного цифрового підпису записаний в Електронному пенсійному посвідченні. Він створюється автоматично в процесі підготовки вашого особистого електронного пенсійного посвідчення. Відзначимо, що необхідно пам’ятати PIN-код, який був встановлений при отриманні ЕПП для додатка ЕЦП. Якщо ви поки не досягли пенсійного віку, скористайтеся іншими варіантами.
Варіант 2. Ключ ЕЦП можна отримати безкоштовно в податковій.
Варіант 3. Ключ можна отримати особисто в одному з акредитованих центрів сертифікації ключів (повний список доступний за посиланням). Ключ може перебувати на будь-якому носії (наприклад, флешка, токен або жорсткий диск комп’ютера).
Варіант 4. Отримати електронний цифровий підпис і ключ до нього можна дистанційно, зокрема, на сайтах ПриватБанку або УкрСиббанку. Детальніше процедуру отримання ЕЦП в Приват24 ми описали в статті.
2. Перевіряємо стаж і відрахування в Пенсійний фонд
Для тих, хто все частіше замислюється про майбутню пенсію, є можливість перевірити на порталі ПФУ свій стаж, місця робіт і відрахування роботодавців до Пенсійного фонду. Адже саме від цих даних залежить розмір пенсії.
Крок 1. Для початку потрібно увійти в систему. Зробити це можна за допомогою ЕЦП, токена (якщо ключ цифрового підпису знаходиться на інформаційному носії), електронного пенсійного посвідчення (ЕПП), Gov ID або просто за логіном для тих, хто вже зареєструвався на сайті Фонду і зберіг дані цифрового підпису. Ми скористалися ЕЦП.
Крок 2. Вибираємо центр сертифікації ключів, який видав персональний ключ електронного цифрового підпису (у нашому випадку це ПриватБанк). Завантажуємо файл ключа (з жорсткого диска комп’ютера або зовнішнього носія), а також вводимо пароль, який ви вказали при оформленні ЕЦП.
Крок 3. В особистому кабінеті відразу можна побачити основну інформацію (ім’я, дата народження, ІПН, номер соціального страхування), а також загальний трудовий стаж.
Крок 4. Функціонал особистого кабінету на порталі дозволяє подивитися зарплату за всі роки (помісячно), подробиці про страховий стаж, а також всі місця роботи (електронна трудова книжка).
Також можна відправити електронний запит на отримання довідки про трудовий і страховий стаж.
Пенсійний фонд України пропонує на своєму порталі і ряд інших послуг. Наприклад, оформлення заяви на отримання пенсії, на перерахунок пенсії тощо.