close-btn

У Києві презентували результати пілота платформи “ФінСкарга”

Платформа “ФінСкарга” запрацювала в пілотному режимі у вересні цього року

27 листопада 2020 року «ФінСкарга» прийняла участь в одній з найбільших в Україні конференцій про digital-кредитування та фінанси за участю провідних експертів FinTech-області. Під час конференції було представлено результати роботи платформи за декілька місяців існування.

Насамперед, експерти відзначають основну проблематику, з якою стикаються споживачі фінансових послуг в Україні. Серед них: криза довіри споживачів до фінансового ринку, відсутність зрозумілого процесу взаємодії споживачів з фінустановами і недостатність знань про обов’язки та права з боку споживачів.

Серед завдань, які ставила перед собою платформа – автоматизація та спрощення механізму комунікації між споживачами фінансових послуг та компаніями, які їх надають; збільшення довіри українців до фінансового сектору; надання пропозицій щодо змін до законодавства на основі отриманих платформою даних; сприяння створенню механізму, який би стимулював гравців на ринку фінансових послуг дотримуватись чесних правил гри.

В рамках пілотного проекту споживач має можливість побачити в особистому кабінеті платформи весь путь скарги – від надання до отримання відповіді. Також він може комунікувати з фін.установою за допомогою онлайн-чату і отримувати зворотній зв’язок щодо повноти наданої інформації.

З моменту старту проекту «ФінСкарга» отримала 768 скарг, з яких 82% – відносно фінансових установ і 18% – банків. 91% скарг отримані на готівкові кредити і 9% – на карткові продукти.

Проблематика більшості скарг стосувалась перевищення граничного розміру нарахованих відсотків за договором позики та вчинення неправомірних дій, спрямованих на повернення заборгованості, а також повернення кредиту, який користувач не брав. Більшість споживачів, які звернулись зі скаргами – жінки (52%), доля чоловіків – 48%.

За три місяці – з вересня по листопад – розглянуто і закрито 48% скарг від їх загальної кількості. В роботі ще знаходяться 76% скарг, 35% направлені до регулятора и 4% – закриті за згодою обох сторін.

«Раді, що змогли втілити в життя такий проект як «ФінСкарга» та вдячні проекту USAID «Трансформація фінансового сектору» за грантову підтримку. Ми вважаємо, що за такий короткий термін у вісім місяців розробити автоматизовану платформу, запустити її і за три місяці в пілоті встигнути вирішити вже більше 370-ти скарг – досить непоганий результат» – зазначила в ході виступу на конференції Digital Lending Ніколь Борт, проектний менеджер «ФінСкарги».

В рамках пілотного проекту «ФінСкарга» проведено плідну роботу з пояснення користувачам механізму роботи платформи та консультування щодо звернення до регулятора. Після проведення тестувань систему спрощено, проведена робота з приводу опрацювання скарг фінустановами.

В планах на майбутнє: підключення до платформи нових партнерів, забезпечення доступу до платформи не тільки фізичних, а й юридичних осіб, вдосконалення платформи через підключення ЄЦП та BankID, розробка готових шаблонів для подання скарг регулятору та для відповідей, підвищення фінансової грамотності населення та проведення тренінгів та круглих столів з фінансовими установами в рамках навчального майданчику.

google news