close-btn

У березні зафіксовано збільшення кредитного портфеля банків

Незважаючи на високі ставки споживчих кредитів, населення все активніше звертається до кредитно-фінансових установ по нові позики

Хочу взяти кредит. Що точно треба знати | Кагарлик.City

Фото: kagarlyk.city

У березні громадяни України отримали в банках 4,2 млрд грн позик, збільшивши таким чином гривневий кредитний портфель банків на 2,4%. Одночасно з цим, попри деяке зниження, ставки по кредитах в гривні в більшості фінансових установ як і раніше перевищують 34% річних. Про це написав голова Ради НБУ Богдан Данилишин на своїй сторінці в Facebook.

Він повідомляє, що навіть при високій маржинальність, все одно росте кількість охочих оформити кредит в національній валюті. За наданою Нацбанком інформацією, портфель банківських кредитів, наданих громадянам країни в національній валюті в березні 2021 року збільшився до 176,63 млрд грн (на 2,4%). Кредитний портфель банків у іноземній валюті (в доларовому еквіваленті) в порівнянні з лютим поточного року зменшився на 2,2% – до $1,03 млрд. Середньозважена процентна ставка за гривневими кредитами для населення в березні становила 34,4% річних, за кредитами в інвалюті – 6,2%.

Слід зазначити, що зміни кредитних ставок в минулому місяці багато в чому обумовлені підвищенням Нацбанком облікової ставки до 6,5%, що було зроблено вперше за півроку, враховуючи прискорення темпів інфляції. Облікова ставка визначає відсоток, під який банки можуть отримати від НБУ рефінансування, і впливає на відсоток пропонуємих ними споживчих кредитів.

ДОВІДКА PAYSPACE MAGAZINE

У Нацбанку попередили про негативні наслідки обмеження еквайрингової комісії та ставки інтерчейндж на законодавчому рівні. Як повідомив заступник голови НБУ Олексій Шабан це може завадити приходу нових гравців в Україну.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Загроза ескалації на Донбасі: нерезиденти готуються виводити інвестиції з України

За матеріалами сайту unn.com.ua

google news