Кабмін очікує, що повернення акцизу додатково приноситиме держбюджету 2 мільярди гривень
Кабінет міністрів запропонував Верховній Раді повернути акцизний податок на пальне. Відповідний законопроєкт №7668 було зареєстровано у Верховній Раді 14 серпня. У пояснювальній записці йдеться, що через скасування податку фонд будівництва та ремонту доріг залишився без фінансування:
«Існує значний дефіцит коштів для виконання боргових зобов’язань із запозичень, залучених державою або під державні гарантії на розвиток мережі автомобільних доріг загального користування, а для фінансування дорожніх робіт практично немає коштів».
Ключові факти:
- Документ передбачає поновлення ставки акцизного податку на бензини моторні, важкі дистиляти та інші нафтопродукти, скраплений газ, бутан, ізобутан у розмірі 100 євро за 1000 літрів.
- Причиною Кабмін називає суттєвий дефіцит коштів для фінансування дорожнього господарства.
В уряді очікують, що ухвалення цього законопроекту збільшить надходження до держбюджету акцизного податку щонайменше на 2 млрд грн щомісяця, враховуючи нинішні темпи імпорту. - Повернення ПДВ до 20% із нинішніх 7% законопроєкт не передбачає. Нагадаємо, Верховна Рада ухвалила законопроєкт, який скасував акциз на пальне, а також знизив податок на додану вартість на пальне з 20 до 7% у березні.
- «Ставка акцизу в 100 євро за тисячу літрів є досить незначною, тому ціни на АЗС не зміняться. Ціни на бензин та дизельне паливо не відреагують – 100%. Можливо, трохи подорожчає автомобільний газ, але це теж дуже малоймовірно», — вважає директор «Консалтингової групи А-95» Сергій Куюн.
До війни ставка була диференційованою: для бензину – 213,5 євро, для дизеля – 139,5 євро, автогазу – 52 євро.
Раніше ми писали, що в Україні планується запровадити10% збір на валютообмінні операції для придбання всіх імпортних товарів та послуг. Так зване «додаткове мито» за кілька днів викликало великий резонанс у суспільстві та досить неоднозначну реакцію.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
- Допомога від Червоного Хреста отримуватиме ще одна категорія українців
- Як замовити довідку про доходи на порталі Дія: покрокова інструкція
- Instagram та Facebook відстежують все, що ви робите на сторонніх веб-сайтах