close-btn

10 порад, які допоможуть швидше вибратися з боргів

Корисні рекомендації для тих, хто не знає, як вийти зі скрутного становища

Фото: unsplash.com

Причин, через які люди потрапляють у борги – безліч. Серед них втрата роботи, непередбачені витрати чи відсутність фінансової грамотності. Все це може призвести до боргів, тому важливо вміти виходити із ситуації правильно.

Аби швидше вибратися з боргів, важливо вжити заходів та уникати ситуацій, які призводять до фінансових втрат.

Для того, щоб борги не стали рутиною, пропонуємо 10 порад, які допоможуть не лише вибратися із заборгованостей, а й уникнути їх у майбутньому:

1. Визначити суму боргу

Визначивши суму боргу, важливо проаналізувати, кому потрібно повертати гроші. Чи це знайомий, якому потрібно повернути позику, чи банк, де оформлений кредит. Важливо дізнатися точну суму боргу, щоб визначити подальший план дій щодо повернення коштів.

2. Розставити пріоритети

Розставлення пріоритетів допоможе виділити ті борги, які можна виплатити швидше і ті, для яких знадобиться час. Така система допоможе позбавитися більшої частини фінансових зобов’язань. Якщо є мікропозики або кредити на карті, варто сплатити їх спочатку. Після цього можна сплачувати довгострокові кредити.

3. Оформити реструктуризацію боргу

Якщо друг зможе позичити гроші без комісій, то у банку так не вийде. Щоб почати виплачувати борги, варто вивчити кредитний договір і зрозуміти, чи зможе банк надати послугу реструктуризації. Послуга застосовується до позичальників, які вже допустили прострочення, але не можуть її сплатити. Звертаючись до банку, можна отримати зниження фінансового навантаження, що, у свою чергу, допоможе швидше вибратися з боргів.

4. Перестати брати гроші у борг

Така проста порада часом здається дуже складною для тих, хто регулярно бере в борг. Важливо перебороти себе і зрозуміти, що чим більше позик, тим складніше буде вибратися з “боргової ями”. Якщо повністю відмовитися від позик не вдається, краще почати з мінімальних заходів, наприклад, постаратися не позичати гроші у знайомих.

5. Відмовитися від кредитних карток

Кредитні картки – це невід’ємна частина у житті багатьох людей. Закривши картку та переставши робити покупки до зарплати, можна полегшити собі життя. На картці може бути ліміт, який з часом зростатиме, тим самим пропонуючи ще більше робити необдумані покупки. Зайві витрати не даватимуть ради вже існуючим боргам, тому краще закрити кредитні картки.

6. Скоротити витрати

Покупки без особливої ​​потреби, передплата каналів або сервісів, які використовуються раз на рік – це все зайві витрати. Проаналізувавши на які витрати йдуть гроші, можна відмовитися від деяких речей. Наприклад, від доставки їжі додому, адже можна заощадити значну суму, готуючи самостійно.

7. Навчитися керувати бюджетом

Йдеться не про проходження курсів із фінансової грамотності, а про те, як навчитися витрачати менше, а заробляти більше. Наприклад, можна вести облік витрат і доходів не тільки у блокноті, а й у мобільних додатках. Вивчивши свої витрати, можна буде зрозуміти, куди найчастіше йде бюджет і як можна покращити ситуацію.

8. Знайти нові способи заробітку

Ця порада – не знак того, що потрібно шукати нову роботу, а підказка, що сьогодні можна знайти підробіток чи навіть хобі, яке принесе додаткові кошти. Знаючи іноземну мову, можна стати репетитором онлайн-сервісу, а маючи машину – підробляти у таксі. У світі багато можливостей для того, щоб отримувати додатковий заробіток без зміни основної роботи.

9. Відкладати гроші на непередбачені витрати

Оплачувати борги потрібно, але в житті можуть статися непередбачувані ситуації. Важливо відкладати ту суму, яка за кілька місяців буде “фундаментом” для спокійного життя. Це може бути 10 або 15% доходу, важливо лише навчитися відкладати регулярно.

10. Не забувати про себе

Оплата боргів – тривалий процес, тому якщо перші кроки зроблено, варто не забувати про себе. Йдеться про купівлю бажаних речей, невелику подорож або оплату навчальних курсів, які в майбутньому допоможуть примножити доходи.

Висновки

Розставивши цілі та йдучи до них, можна досягти успіху, перестати залежати від позик і більше не допускати боргів. Всі перераховані вище поради допоможуть лише в тому випадку, якщо людина сама захоче змінити своє життя на краще. Звичайно, шлях до того, аби повністю позбутися боргів може бути довгим, важливо пам’ятати про це і поступово йти до своєї мети.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Кредити більше не потрібні: 3 кроки, щоб позбавитися психології боржника

google news
credit link image
×
Підписуйтесь на нас в Telegram та Viber!