close-btn

5 незвичних економічних індексів

Сьогодні існує сотні економічних індексів, які можна відслідковувати, зокрема, досить нетрадиційних. Про них і поговоримо

https://fincult.info/

Кожен великий економічний індикатор має свій унікальний набір складнощів та застережень. Але, як виявилося, деякі з найпростіших способів визначення стану економіки можна знайти у найближчому магазині косметики чи ресторані швидкого харчування. До вашої уваги п’ять нетрадиційних економічних індикаторів, які інвестори можуть використати з вигодою для себе. Деякі з них слід сприймати з часткою скептицизму, тоді як інші (хоч би якими нетрадиційними вони не були) можуть надати несподівано корисну інформацію.

Індекс губної помади

Леонард Лаудер, почесний голова косметичної компанії Estee Lauder, ввів термін “індекс губної помади” у 2001 році, пояснюючи, чому його компанія продала так багато губної помади під час рецесії початку 2000-х років. З того часу концепція була розширена до лаку для нігтів та тональної основи. Однак основна ідея залишається незмінною: коли фінанси обмежені, споживачі відмовлятимуться від дорогих покупок на користь дрібніших привілеїв, таких як косметика.

Загальна ідея індексу — чим серйозніша кризова ситуація, тим більше зростає продаж помади. Ось такий парадокс.

Індекс шампанського

Шампанське – традиційно святковий напій. Тому під час важких економічних та політичних ситуацій його споживання різко знижується. Наприклад, під час кризи 2008 року, поставки шампанського скоротилися в 2 рази.

Індекс картонних коробок

Ідея, що стоїть за цим, проста: багато товарів поставляються в коробках з гофрованого картону, тому коли коробок виробляють більше, це хороша економічна ознака. За даними Федеральної резервної системи, виробництво «картонних контейнерів», включаючи коробки з гофрованого картону, зросло у другій половині 2011 року, але знизилося порівняно з 2007 роком до рецесії. Картонні коробки – один із головних пакувальних матеріалів для перевезення. Попит на них демонструє зростання чи падіння економіки. Це настільки популярний індекс, що він навіть відображається на сайті Резервного банку Сент-Луїса.

Індекс рецесії

Також відомий як “індекс R-слів”. Ідея полягає в тому, щоб підрахувати кількість статей у The New York Times та The Washington Post, у яких з’являється слово «рецесія». Чим вище число, тим більша ймовірність рецесії. Це проста методологія, але вона виявилася напрочуд точною і правильно передбачила рецесії в 1981, 2001 та 2008 рр. Досить цікавий, з точки зору точності, індекс.

Індекс Біг-Маку

Класика альтернативних індексів. Дозволяє виміряти купівельну спроможність різних валют та країн. Оскільки Біг-Макі в усьому світі більш менш однакові, різні ціни на гамбургер в різних країнах показують різницю в оцінці різних валют. За даними щорічного індексу Біг-Маку від видання The Economist, українська гривня на 58,1% недооцінена проти долара. Ціна Біг-Маку в Україні становить 69 грн, у США – $5,81. Курс Біг-Маку, таким чином, становить 11,88. Якщо фактичний обмінний курс рахуватиме 28,37 грн, різниця припускатиме, що українська гривня недооцінена на 58,1%.

При цьому ціна Біг-Маку у Швейцарії — $6,81— показує, що швейцарський франк є переоціненою валютою. Тим часом індійський Maharaja Mac (зроблений з курки замість яловичини) за ціною $1,62 припускає, що індійська рупія занижена. Хоча було б нереалістично очікувати, що ціни та обмінні курси будуть ідеально узгоджені один з одним, економічна теорія стверджує, що вартість у країні кошика товарів та послуг має передбачати обмінні курси у довгостроковій перспективі.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Перспективи: На які ігрові студії незабаром почнуть полювання компанії Big Tech

google news