close-btn

Компанія «Нафтогаз України» знизила тариф на постачання газу споживачам

Після стрімкого зростання цін на газ на початку 2021 року влада вирішила зафіксувати вартість палива для населення на рівні 6,99 грн за куб. Постачальники з цим рішенням не погодилися та погрожували його оскаржити

https://www.epravda.com.ua/

До суду ніхто не дійшов, але вже тоді було зрозуміло, що обмеження ціни буде тимчасовим. Почалися розмови про намір запровадити так званий річний продукт, у рамках якого постачальники отримають контракти з «Нафтогазом» за фіксованою ціною, нададуть свою маржинальність та запропонують ресурс населенню.

Проте з самого початку постачальники були в нерівних умовах. Найбільш вигідні ціни отримали постачальники «Нафтогазу» та компанія «Йє енергія» Дмитра Фірташа.

До 30 листопада 600 тисяч споживачів, які потрапили до постачальника «Нафтогазу», платитимуть за газ 7,96 грн. за куб. м замість 16,56 грн. за куб. м. Газопостачальна компанія, яка виконує роль постачальника «останньої надії» (ПОН), знизила тариф на постачання газу своїм споживачам після відповідного рішення Кабінету Міністрів.

«Побутові споживачі природного газу, які обслуговують ПОН, отримають платежі за жовтень та листопад із ціною 7,96 грн за куб.м з ПДВ, без вартості розподілу (доставки)», — повідомляє компанія.

Водночас, для бюджетних установ ціна становитиме до 16,8 грн/куб.м (з ПДВ та без доставки).

Компанія зазначила, що надалі клієнти ПОН протягом 60 днів мають обрати ринкову газову компанію та укласти з нею договір, щоб отримати стабільну ціну на газ.

Постачальник «останньої надії» та тарифи

Газопостачальна компанія «Нафтогаз України» зобов’язана протягом 60 днів постачати газ споживачеві, якщо він залишився без постачальника цього ресурсу. Споживачі мають право перейти від ПОН до іншого постачальника. Для цього споживачеві слід подати онлайн заявку на сайті обраної компанії.

Для побутових споживачів в Україні діє річна пропозиція ціни на газ від 7,96 до 13,5 грн. за кубометр, а для підприємств теплокомуненерго «Нафтогаз» пропонує трирічні контракти, згідно з якими газ у перший рік має коштувати 7,42 грн. за кубометр.

ДК «Нафтогаз України» як ПОН обслуговує домогосподарства у Донецькій, Херсонській, Полтавській, Одеській та Луганській областях, у місті Кременець Тернопільської області, у Мелітополі та Мелітопольському районі Запорізької області, Коростишові та Коростишівському районі Житомирської області, у місті Шепетівка Хмельницької області.

25 жовтня Кабінет міністрів зобов’язав газопостачальну компанію «Нафтогаз України» у жовтні-листопаді 2021 року знизити ціни та постачати природний газ побутовим споживачам за ціною не вищою за 7,96 грн за куб.м.

28 жовтня 2021 року газопостачальні компанії України оприлюднили ціни на газ на листопад.

Найнижчі ціни:

ETG.UA -7,799 грн/кубометр;

Neogas – 7,80 грн.;

Евода Трейд КП “Луцькводоканал” – 7,88 грн;

«Черкасигаз збут» та «Уманьгаз збут» – 7,89 грн.

Найвищі ціни:

Житомирська обласна енергопостачальна компанія – 13,5 грн. за кубометр;

Херсонська обласна енергопостачальна компанія – 13,5 грн. за кубометр.

Середня ціна:

Більшість компаній встановили ціни до 9 грн за кубометр.

Газорозподільні компанії опублікували на своїх сайтах проекти тарифів на 2022 рік, в яких пропонується підняти ціни на послугу з розподілу газу від 30% до більш ніж 4 разів.

ДОВІДКА PAYSPACE MAGAZINE

В Україні вийти на пенсію можна лише за наявності необхідного робочого стажу, а також за досягненням певного віку. Ті, кому залишилося зовсім небагато до пенсії, раптом стикаються з несподіваною проблемою. З 2022 року мінімальний стаж стане більшим на один рік. Якщо зараз 60-річні можуть отримувати пенсію за наявності 27 років стажу, то вже наступного року це буде 28 років. Більше того, мінімальний стаж зростатиме щорічно, аж до 2028 року включно. Щоб виправити такий стан справ, можна стаж докупити.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Прибуток банка Тигипка, на базі котрого працює monobank, зросла у 6 раз.

За матеріалами сайту unian.ua

google news