close-btn

Від 25 000 грн: українці можуть докупити стаж, щоб отримувати пенсію

Понад 35% українців не зможуть піти на пенсію в тому році, в якому планували. Проте вихід є. Рік, якого не вистачає, можна купити

http://bug.org.ua/

В Україні вийти на пенсію можна лише за наявності необхідного робочого стажу, а також по досягненню певного віку. Ті, кому залишилося зовсім небагато до заслуженого відпочинку, раптом стикаються з несподіваною проблемою. З 2022 року мінімальний стаж стане більшим на один рік. Якщо зараз 60-річні українці можуть отримувати пенсію за наявності 27 років стажу, то вже наступного року це буде 28 років. Більш того, мінімальний стаж зростатиме щорічно, аж до 2028 року включно.

Українці можуть заплатити за «безробітні» роки

У багатьох українців є серйозні прогалини у трудових книжках. Місяці чи навіть роки, коли людина не працювала і, як наслідок, не сплачувала страхові внески. Коли настає 60-річчя або у крайньому випадку 65-річчя, багатьом не вистачає одного, двох або кількох років стажу. Щоб виправити такий стан справ, можна докупити стаж. Для цього слід укласти Договір про добровільну участь у системі обов’язкового страхування.

Тобто, згідно з угодою, українець зможе сплатити за ті роки, протягом яких не працював. Або ж, навпаки, «викупити» той рік, який додасться з 2022 року. Ймовірно, так вчинять більшість людей, адже з 2023 року мінімальний стаж становитиме 29 років, потім 30, а 2028 — 35 років. Логічно, що людям не захочеться працювати ще кілька років. Щоб укласти договір, потрібно звернутися до податкової служби.

В яку ціну стаж?

Вартість стажу вираховується за формулою, де між собою множаться страховий внесок (22%), коефіцієнт вартості компенсації та кількість місяців, що не вистачає. Отже, один рік стажу, принаймні минулого 2020-го року, коштував 24,9 тисячі гривень. Якщо ж не вистачає 5 років, то сума вражаюча — майже 125 000 грн. Сплачувати потрібно одразу всю суму протягом 10 днів після укладання договору.

ДОВІДКА PAYSPACE MAGAZINE 

Пряме дебетування — це метод оплати, за допомогою якого попередньо авторизована угода дозволяє одній організації списувати гроші з банківського рахунку іншої особи чи організації. Пряме дебетування проводиться автоматично та на регулярній основі.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Конференція «Банківський сектор: нові виклики» відбудеться 3 листопада 2021 року

За матеріалам  сайту gsminfo.com.ua

 

google news