Масштаб, кількість і паралізуюча дія антиросійських санкцій, змушують західних інвесторів переглянути свої відносини з Китаєм, який, певною мірою, є союзником Росії
У березні із Китаю почали виходити світові фонди. У Гонконгу було продано акцій на рекордну суму понад $7 млрд, також було продано акції китайського державного боргу на суму $14 млрд. Загалом у країні, компанії почали скорочувати свої кредитні запаси. Водночас фондами прямих інвестицій, що вкладають кошти в Китай, у першому кварталі року було залучено лише $1,4 млрд. І це найнижчий показник із 2018 року за той самий період.
У британській інвесткомпанії Artemis Investment Management такий стан справ пояснюють тим, що масштаб і швидкість санкцій, введених проти Росії, змусили переглянути ставлення Заходу до Китаю. Не сприяє покращенню інвестиційного клімату й втручання Пекіна в бізнес (як це було з Didi та Ant Group), що безпосередньо порушує права акціонерів. Активізація агресивної риторики Китаю щодо Гонконгу також викликає занепокоєння у світових фінансистів.
“Ринки стурбовані зв’язками Китаю з Росією – це лякає інвесторів, і зауважте, неприйняття ризику виявилося з початку вторгнення в Україну, – сказав Стівен Іннес, один із керуючих SPI Asset Management. – Усі почали продавати китайські облігації, і ми раді, що їх не купили”.
Водночас сам по собі вихід із Китаю – держави з другою за величиною економікою у світі – може виявитися непростим вибором. І країни повинні, безумовно, оцінити всі ризики ухваленого ними рішення.
ДОВІДКА PAYSPACE MAGAZINE
Міжнародний валютний фонд скоригував більш ранній прогноз економічного розвитку на найближчі два роки у гіршу сторону. Через військову авантюру Кремля світова економіка у 2022-2023 роках зросте на 3,6%, що на 0,8 та 0,2 процентних пункти нижче, ніж експерти фонду прогнозували у січні.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: ООН та ЮНІСЕФ візьмуть участь у довгостроковій програмі фінпідтримки українців, — Шмигаль
За матеріалами сайту bloomberg.com