close-btn

JPMorgan та BlackRock приймуть участь у відновленні України: деталі

Найпотужніший у світі інвестиційний бренд BlackRock та американський фінансовий холдинг JPMorgan Chase працюють разом з урядом України щоб створити банк реконструкції. Він допоможе спрямувати державний стартовий капітал на проєкти відновлення, що зможуть залучити сотні мільярдів доларів приватних інвестицій

Restoring Ukraine

Restoring Ukraine Фото: pixabay.com

Про це повідомляє Financial Times.

Фонд розвитку України наразі знаходиться на стадії планування. За прогнозами його буде повноцінно запущено лише після завершення війни з рф. Але інвестори з усього світу отримають попередню презентацію фонду вже цього тижня на лондонській конференції, яку спільно організовують уряди Великобританії та України.

«Дуже багато з сьогоднішніх довгострокових проблем найкраще вирішуються за допомогою змішаного фінансування, і це одна з них. Вам потрібні ці кошти для масштабної мобілізації капіталу», — зазначив віцеголова BlackRock Філіп Хільдебранд.

У листопаді урядом було залучено консалтинговий підрозділ BlackRock, щоб визначити, як можна залучити необхідний капітал для відбудови. У лютому було вирішено співпрацювати й з JPMorgan. Як зазначив минулого місяця Президент України Володимир Зеленський, наша країна зараз працює з двома фінгрупами та консультантами McKinsey.

Офіційна мета збору коштів не оголошувалась, але джерела, знайомі з дискусіями, зазначають, що фонд хоче залучити недорогий капітал від урядів, донорів і міжнародних фінустанов, та використати його для залучення в 5-10 разів більше приватних інвестицій.

Цікаве по темі: Скільки становить інфляція в Україні – НБУ

Варто зазначити, що фінансисти консультувались з багатьма інвесторами з приватного та державного секторів. Було виявлено, що вони прагнуть допомогти Україні, але з підозрою ставляться до сфери держуправління, відсутності прозорості й ринків капіталу.

У BlackRock зазначили, що Україні потрібен банк фінансування розвитку, щоб знайти інвестиційні можливості. Зокрема, першочергове завдання — зробити такі сектори, як інфраструктура, сільське господарство та клімат привабливими для інвесторів та кредиторів.

«Фонд створюється також для того, щоб надати інвесторам з державного та приватного секторів можливість інвестувати у конкретні проєкти і сектори», — додав Стефан Вейлер, голова відділу ринків боргового капіталу JPMorgan у Центральній Європі, на Близькому Сході та в Африці.

Фонд буде побудовано так, щоб він використовував дешеві державні кошти, відомі як концесійний капітал, для здійснення початкових інвестицій і покриття перших збитків. Очікується, що для подолання занепокоєння інвесторів фонд укомплектує своє правління представниками міжнародних фінансових установ та урядів і найме фахівців із інвестицій для реалізації своєї стратегії.

Ознайомтесь з іншими популярними матеріалами:

У Ради НАБУ новий Голова: хто він

З якої країни виїжджає більше всього мільйонерів у 2023 році

Зеленський підписав закон про націоналізацію колишнього Альфа-Банку

google news
credit link image
×
Підписуйтесь на нас в Telegram та Viber!