Сьогодні все більше компаній поступово вирішуються на невелике збільшення фіксованих окладів своїх працівників або розмірів їхніх бонусів
Фінансовий стан українських підприємств поступово покращується. Про це повідомляють аналітики кадрового порталу grc.ua. На їхню думку, сьогодні динаміка відновлення за темпами перевершує інші кризові періоди, як, наприклад, 2014-2015 рр. або коронакриза. Через 7 місяців після початку російського вторгнення більшість фірм знову виплачують співробітникам зарплату на довоєнному рівні (у гривні).
Сьогодні лише 30%, як і раніше, платять працівникам менше, ніж до початку війни. Серед тих, хто скорочував компенсаційні виплати персоналу, більшість (11,6%) зменшила оклади на 16-30%. У період активної фази бойових дій 7,8% роботодавців скоротили заробітну плату на 31-50%. Понад як на половину оклади персоналу скоротили 6,1% компаній.
Щодо бонусів та надбавок, то сьогодні 20,8% повністю відмовилися від цієї практики. Чверть роботодавців (25,1%) зменшили розмір чи частоту таких виплат. 42,5% компаній зберегли бонуси та премії у тому розмірі, що співробітники отримували до війни. Приблизно 2,6% підприємців зменшили фіксовану частину заробітної плати, але збільшили бонуси. Лише 2,6% компаній знайшли ресурси для збільшення розміру доплат.
За даними порталу, 28,2% роботодавців не визначились із подальшою зарплатною політикою на своїх підприємствах, чверть підприємств та організацій (28,6%) планують утримати зарплати своїм співробітникам на довоєнному рівні. 10% респондентів заявили про готовність збільшувати розмір окладів.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Нацбанк опублікував альтернативний економічний прогноз на випадок продовження війни до 2024 року
Ми раніше повідомляли, що після указу Правління Нацбанку про допуск фізосіб до купівлі безготівкової валюти в комерційних банках багато клієнтів стали продавати придбані наприкінці липня валютні кошти, які перебували до останніх днів на короткострокових валютних депозитах.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
У Мінфіні розповіли, скільки держава витратила за 10 місяців на соціальні виплати українцям
Кожен другий будинок у Києві може залишитись без електрики – ДТЕК Yasno
За матеріалами сайту grc.ua