Прості фінансові поради, які підкажуть, як накопичити гроші
Редакція PaySpace Magazine зробила добірку порад від фахівців із фінансового планування великих іноземних компаній. Це прості, але дієві рекомендації, які допоможуть розумніше ставитися до своїх грошей.
Порада №1: Працюйте старанно та економте більшу частину своїх грошей
Усі знають, що потрібно відкладати хоча б 10% своїх доходів. Але що якщо скоротити витрати і спробувати зберегти більшу частину коштів? Саме так радить зробити Рене Квок, гендиректор TFC Financial.
На додаток до цього Квок радить інвестувати кошти. Адже якщо накопичення лежатимуть у шухляді столу, вони не принесуть додаткової вигоди у вигляді відсотків, хоча могли б. Навіть якщо ви не готові ризикувати, звичайний депозит у банку з мінімальною ставкою дозволить уберегти гроші від інфляції та від крадіжок.
Порада №2: В першу чергу розберіться з боргами
Борг – не вирок, але він може негативно впливати на ваші фінансові цілі. Щоб допомогти людям збалансувати свої боргові виплати, компанія SoFi створила триетапний метод “вогняної кулі”. Згідно з ним, насамперед треба виплатити позику з найвищою відсотковою ставкою. На це потрібно направити максимальну кількість грошей, не забуваючи при цьому поступове погашення менш проблемних заборгованостей.
Після того, як проблемний борг виплачено, експерт радить спрямувати якнайбільше коштів на заощадження, навіть якщо у вас залишилися непогашені кредити з низькою ставкою. Така стратегія дозволить створити подушку безпеки або накопичити частину коштів на велику покупку, наприклад квартиру.
Коли заощаджень буде достатньо, щоб почуватися впевненими в завтрашньому дні, можна сконцентруватися на остаточному погашенні всіх кредитів, що залишилися.
Порада №3: Відкладайте гроші на різні цілі
Групувати заощадження радить Луїс Роса із компанії Build a Better Financial Future. Він пропонує розподілити кошти, що залишилися після всіх необхідних витрат, між кількома категоріями накопичень: кошти на відпустку, весілля або своє житло. Ідеально, якщо це будуть не конверти з готівкою, а ощадні рахунки у різних банках.
Експерт вважає, що процес відкладання грошей на конкретну мету підвищує мотивацію. Ви можете бачити, на що конкретно йде частина зарплати, і наскільки близька та чи інша мета.
Порада №4: Уникайте жити не по кишені
Одна з найпоширеніших фінансових порад сучасності – жити гірше, ніж ви можете собі дозволити. І на це є вагомі причини. Адже витрачаючи всі свої гроші на щоденні потреби, ви не просунетеся у досягненні довгострокових цілей.
У цю пастку легко потрапити, якщо ви намагаєтеся встигнути за друзями, які багато витрачають, або самі почали заробляти більше. Тому намагайтеся, щоб постійні витрати залишалися відносно стабільними та розумними. А кошти, що залишилися, краще відкласти на довгострокову мету або інвестувати. Такою порадою поділилася Кеті Брюєр, засновник компанії Your Richest Life.
Порада №5: Застрахуйте своє життя прямо зараз
Якщо ваші близькі залежать від вашого прибутку, експерти радять застрахуватися. Щоб у разі непередбачених ситуацій вони змогли продовжити нормальне існування або розплатитися з боргами.
До цієї категорії також належить страхування здоров’я та житла. Воно дозволить зберегти великі суми у разі хвороби чи надзвичайних ситуацій.
Які фінансові поради є найбільш актуальними для вас? А яких ви вже дотримуєтеся? Пишіть, як накопичити гроші у коментарях.
ВАС ЗАЦІКАВИТЬ – Фальшиві інновації: ТОП-7 функцій, які iPhone взяв у конкурентів
За матеріалами: Business Insider