close-btn

Як поставити на облік касовий апарат

З 1 січня 2022 року продавати товари й надавати послуги бізнес за деякими винятками повинен з використанням РРО. Розповідаємо, як його зареєструвати.

Фото: www.visnuk.com.ua

З 2022 року набув чинності закон, згідно з яким використання реєстраторів розрахункових операцій (РРО) стало обов’язковим. РРО можуть не використовувати підприємці, які перебувають на першій групі платників єдиного податку. Крім того, ці вимоги не поширюються на ФОПи, які реалізують товари (крім підакцизних) у сільській місцевості, якщо обсяг їх операцій не перевищує 167 розмірів мінімальних зарплат (1,09 млн грн), а також на інші умови.

Бізнес може вільно обирати тип РРО – касовий апарат (не потребує використання комп’ютера; може працювати автономно) чи доступний програмний РРО (ПРРО – програма чи додаток на смартфоні, планшеті чи комп’ютері). Щоб повноцінно користуватися РРО, потрібно його зареєструвати.

Ця процедура закріплена в Порядку реєстрації та застосування реєстраторів розрахункових операцій, що застосовуються для реєстрації розрахункових операцій за товари (послуги), затвердженому наказом Мінфіну від 14 червня 2016 року № 547. На основі документу ми розробили алгоритм.

Фото: pexels.com

Отже, щоб зареєструвати РРО, потрібно:

  1. Підписати договір на сервісне обслуговування у Центрі сервісного обслуговування. ЦСО – це підприємство, яке надає послуги з введення в експлуатацію, технічного обслуговування, а також гарантійного ремонту РРО. По суті це консалтингова підтримка бізнесу в його роботі зі специфічним пристроєм. Сервісні центр треба вибрати з Реєстру ЦСО, який веде Державна податкова служба.
  2. Подати заяву на реєстрацію в ДПС. Це можна зробити фізично – за основним місцем обліку суб’єкта господарювання як платника податків, так і в електронній формі (через електронний кабінет платника податків). Заява подається за формою № 1-РРО.
  3. Отримати довідку про присвоєння фіскального номера РРО. У разі відсутності підстав для відмови в реєстрації РРО, податкова не пізніше двох робочих днів з дня надходження заяви, повинна сформувати та зарезервувати фіскальний номер РРО у своїй інформаційно-телекомунікаційній системі. У день резервування ДПС надсилає до ЦСО інформацію про резервування фіскального номера в електронній формі. Ця довідка дійсна протягом трьох робочих днів з дати її надсилання до ЦСО.
  4. Ввести в експлуатацію РРО. З отриманою довідкою про резервування фіскального номера та пристроєм потрібно піти до ЦСО. Фахівці внесуть присвоєний фіскальний номер у сам РРО та проведуть опломбування пристрою. Після цього ЦСО надсилає до ДПС примірники довідки про опломбування РРО та акта введення його в експлуатацію.
  5. Отримати реєстраційне посвідчення РРО. На наступний робочий день після отримання документів від ЦСО, ДПС вносить дані до своєї системи, розміщує в Електронному кабінеті в електронній формі та/або надсилає підприємцю реєстраційне посвідчення РРО.

Фото: pexels.com

Реєстрація програмного РРО (ПРРО) відбувається відповідно до Порядку реєстрації, ведення реєстру та застосування програмних реєстраторів розрахункових операцій, затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 14.06.2016 № 547.

Підприємець, який планує працювати з ПРРО, має подати в ДПС заяву про реєстрацію в електронній формі. У ній треба вказати тип ПРРО: «стаціонарний» – використовується за адресою, зазначеною в заяві; «пересувний» – може застосовуватися на всій території України; «каса самообслуговування» – його робота не передбачає залучення касира (наприклад, платіжний термінал) та «інтернет торгівля» – залучення касира можливе (інтернет-магазин). Після включення ПРРО до реєстру програмних реєстраторів розрахункових операцій його вже можна використовувати.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Новий рік – нові правила: що зміниться для населення й бізнесу у 2022 році

google news