Уряд виділив кошти на допомогу постраждалим внаслідок підтоплення через підрив окупантами Каховської ГЕС
Сьогодні, 16 червня, в Мінреінтеграції повідомили, що мешканці постраждалих областей отримають різні види грошової допомоги.
«На останній селекторній нараді щодо ліквідації наслідків теракту на Каховській ГЕС доручив оперативно створити Реєстр постраждалих громад. Це буде відправна точка для виплати людям допомоги. Керівником робіт з ліквідації наслідків вже затверджено цей перелік — загалом майже 200 населених пунктів з населенням 1,4 млн людей увійшли до цього Реєстру. Це громади Херсонської, Миколаївської та Дніпропетровської областей», — зазначив Прем’єр-міністр України Денис Шмигаль.
За його словами, також на виконання доручення Президента Володимира Зеленського розробили механізм компенсації за пошкоджені та зруйновані будинки. Компенсаційний механізм буде аналогічний до Програми єВідновлення, але враховуючи ситуацію в регіоні — подання заявок буде відбуватись через органи місцевого самоврядування.
Людина обиратиме один з двох варіантів: або придбати собі інше житло, або взяти гроші на самостійний ремонт / відбудову власного будинку. Для здійснення цих виплат з Фонду ліквідації наслідків збройної агресії прямо зараз виділяється понад 980 млн грн.
Щоб пришвидшити процес надання цієї допомоги, буде кадрово посилено Херсонщину фахівцями для проведення технічних обстежень постраждалого житла: з 10 регіонів буде спрямовано по 15 спеціалістів.
Важливе по темі: Як підрив ГЕС вплине на ціни в Україні
Крім компенсації в майбутньому, тисячі людей потребують допомоги тут і зараз. Тому для одноразової допомоги громадянам було виділено 560 млн грн. Так, кожен постраждалий від повені має можливість отримати 5 тис. грн. Виплати здійснюватимуть через обласні військові адміністрації (проєкт рішення про використання коштів формується і буде готовий протягом тижня).
На нараді пан Шмигаль також повідомив, що з Фонду ліквідації збройної агресії також виділено 6,6 млрд грн на реалізацію понад 150 проєктів у восьми областях України. Це ремонти та будівництво шкіл, дитячих садків, лікарень, житлових будинків, будівництво та реконструкція водогонів і каналізації, тепломереж, буріння артезіанських свердловин.
«Направляємо ще 4,4 млрд грн субвенції місцевим бюджетам на проєктування, відновлення, будівництво, модернізацію об’єктів соціальної, культурної, житлово-комунальної сфери. З них майже 460 млн грн для Херсонщини й понад 190 млн — для Миколаївщини», — додав Прем’єр-міністр України.
Також за спільною домовленістю з країнами-партнерами всім постраждалим буде виплачена додаткова фінансова допомога від Міжнародної організації з міграції ООН. Передбачено по 6,6 тис. грн на людину.
Ознайомтесь з іншими важливими матеріалами:
Скільки Україні коштуватиме підрив ГЕС
Найбільша проблема після підриву ГЕС
Скільки коштуватиме відновлення ГЕС — відповідь Мінекономіки