Лише з початку травня українці зняли за кордоном 22 млрд грн
З початку травня майже половина всіх операцій із гривневими картками українських банків за кордоном стали зняття готівки, у тому числі – на так званий картковий туризм. Про це розповів заступник голови Нацбанку Юрій Гелетій виданню Forbes Україна. Зараз близько $100 млн щодня перераховують вітчизняні фінкомпанії на рахунки міжнародних платіжних операторів за обслуговування операцій із гривневими картками за кордоном.
Значну роль відіграє тимчасова еміграція наших співгромадян через війну. Проте від 30-45% таких операцій посідає зняття готівки в банкоматах. Зокрема, у квітні частка таких операцій становила 35% чи 23 млрд грн в еквіваленті. У травні показник зріс до 45%, повідомляє Гелетій. При цьому близько половини користувачів знімають зі своєї картки всі кошти в рамках місячного ліміту на переведення в готівку в іноземних банкоматах.
Це говорить про те, що набирає популярності схема, за якої деякі жителі України перетинають кордон лише з метою переведення в готівку валюти для її подальшого завезення назад в країну і продажу за вигіднішим курсом у мережі місцевих обмінників.
Непрямим свідченням цієї гіпотези став той факт, що за кілька останніх тижнів на міжбанку неодноразово фіксувалося збільшення пропозиції валюти над попитом. Чистий попит клієнтів банків на безготівкову валюту незначний – близько $20 млн на день.
Ми раніше повідомляли, що криза ринку праці продовжує загострюватися, оскільки дедалі більше людей змінюють роботу чи намагаються працевлаштуватися у новій галузі. За останній тиждень на кадровому порталі grc.ua на 55% збільшилася кількість нових реєстрацій та на 33% зросла кількість відгуків на вакансії.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
Укрпошта стала першою поштою у світі з власним онлайн-магазином на eBay
США не продовжили РФ ліцензію для виплат за облігаціями
ПриватБанк відновив дві затребувані серед клієнтів кредитні програми: подробиці
За матеріалами сайту forbes.ua