Експерти кажуть, що в Україні не існує механізму, який дозволяв би стягнути гроші у зворотному порядку навіть через суд
Державна програма фінансової підтримки «єПідтримка», функціонал якої було доповнено після 24 лютого, передбачала виплату грошової допомоги у розмірі 6500 грн фізособам-підприємцям, які сплатили ЄСВ за четвертий квартал 2021 року, найманим працівникам, за яких сплачено ЄСВ за четвертий квартал, крім працівників, що перебувають на балансі державних відомств, а також фізособам-підприємцям, які не перебували у стані припинення, реорганізації або ліквідації підприємства.
Проте днями стало відомо, що Мінфіном було проведено перевірку, під час якої було виявлено, що у ряді випадків держпідтримка виплачувалася бюджетникам чи категоріям громадян, які не мають права брати участь у цій програмі. У пресслужбі відомства попросили повернути неправомірно одержані гроші.
Однак, на думку юристів, у цій ситуації немає підстав для повернення грошей. Адвокат Ростислав Кравець вважає, що виплачену раніше допомогу вже не можна стягнути у зворотному порядку навіть через суд. Винуватцями ситуації він називає постачальників цифрових рішень, які мали розробити ефективніші фільтри при відборі кандидатів на отримання фіндопомоги.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Конкуренція на українському ринку праці вп’ятеро вища, ніж до війни
Ми раніше повідомляли, що ПриватБанк розпочинає виплати переказів Western Union від міжнародних гуманітарних організацій внутрішньо переміщеним особам, яким на момент отримання допомоги виповнилося від 14 до 18 років.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
Експерти розповіли, наскільки знизився індекс доступності продовольства з початку війни
Податок на додану вартість вираховуватимуть за касовим методом, — Гетьманцев
За матеріалами сайту vesti.ua