Тимчасовий податок з розбагатілих в період пандемії компаній проявить їх солідарність з найбільш постраждалими від кризи та допоможе скоротити соціальну нерівність
Міжнародний валютний фонд запропонував урядам країн подумати про введення тимчасового додаткового податку солідарності для компаній, прибуток яких різко збільшилася в період пандемії коронавіруса. У фонді вважають, що така тимчасова міра може бути аналогом корпоративного податку, або виступати доповненням до нього. В опублікованій на сайті МВФ доповіді підкреслюється адресний вплив такого податку. Йдеться про надприбутки деяких компаній, які процвітали під час коронакризи.
Їх додаткові фінансові внески в бюджет допоможуть оживити слабку економіку. При цьому МФВ нагадав, що тимчасове додаткове оподаткування найзаможніших людей в крайніх ситуаціях вже застосовувалося: так робили в Німеччині в 1991 році, в Австралії у 2011-му та в Японії у 2013-му. Автори доповіді звертають увагу на те, що в результаті пандемії та рецесії зросла необхідність збільшення дотацій в соціальну сферу. Але для цього потрібно знайти додаткові джерела наповнення бюджету.
“Тимчасовий податок з компаній, що заробили в пандемію проявить їх солідарність з найбільш постраждалими від кризи та допоможе скоротити соціальну нерівність”, – вважає МВФ.
Крім озвученої ініціативи, економісти фонду також запропонували й інші оригінальні джерела доходів: підвищення прогресивності прибуткових податків, оптимізація податкового законодавства в частині, що стосується спадщини та дарування майна, податок на багатство.
ДОВІДКА PAYSPACE MAGAZINE
На цьому тижні відбулося чергове засідання уряду, на якому було схвалено механізм надання фінансової підтримки ФОПам та найманим працівникам, які постраждали в період посилених карантинних обмежень в «червоних зонах». Починаючи з наступного тижня Мінцифри прийматиме заяви на виділення 8 тис грн фіндопомоги.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Хто більше всіх постраждав від кризи на небанківському фінринку України – дані НБУ
За матеріалами сайту delo.ua