close-btn

Попри кризу: Польща продовжує поглинати українські трудові ресурси

Кількість нових вакансій у країні зростає, а кількість претендентів з початку року підскочила майже на 40%

У січні уряд Польщі вкотре спростив процедуру в’їзду для іноземних робітників. Термін тривалості дозвільних документів на перебування у країні збільшили до двох років. Традиційно популярна серед українських робітників Польща тепер почала залучати ще більше інтересу.

Тим більше на тлі того, що країна активно відновлюється після пандемії. Аналітики компанії Gremi Personal наголошують, що у січні попит на вакансії на польських фірмах збільшився на 37,3% порівняно з аналогічним періодом роком раніше. Якщо раніше більшість людей їхали працювати до Польщі за шестимісячною візою, яка передбачала піврічний коридор після закінчення візи, то тепер цей захід скасували.

У Звіті про міжнародну міграцію (World Migration Report) повідомляється, що наша країна посідає восьме місце у рейтингу країн, мешканці яких виїжджають на роботу за кордон, з показником 5,5-6 млн осіб. Левова частка від їхньої кількості працевлаштовується саме в Польщі. Основною причиною такої тенденції залишається фактор вищих зарплат.

З 1 січня цього року мінімальний розмір оплати праці (до вирахування податків) у Польщі становить 2800 PLN (близько 20 тис грн) на місяць або 18,30 PLN за годину. При цьому розмір середньої зарплати до сплати податків становить 5504,52 PLN брутто (близько 39 тис грн).

ДОВІДКА PAYSPACE MAGAZINE

Маштабне впровадження інтелектуальних автоматизованих систем на виробництві та підприємствах Європи через 20 років спричинить скорочення робочих вакансій як мінімум на 12 млн. Такий прогноз озвучили експерти аналітичної фірми Forrester.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: У Великобританії протестують чотириденний робочий тиждень

За матеріалами сайту biz.nv.ua

google news