Люди схильні витрачати більше, коли впевнені, що в їхньому бюджеті ще залишаються гроші
Дослідження, проведене Think Forward Initiative та Eller College of Management при Університеті Арізони, виявило парадоксальний факт: всупереч своєму прямому завданню – допомагати користувачу правильно формувати бюджет і заощаджувати кошти, додатки для планування бюджету часто дають протилежний ефект і призводять до перевитрати коштів. У звіті повідомляється, що головним фактором, що дає користувачеві поштовх для збільшення витрат, служить дизайн такого додатка. Той формат інформації про поточний стан засобів, який подається користувачеві, підштовхує його, до кінця звітного періоду до більших витрат, тому що в цей момент часу доступні засоби найбільш помітні.
Слід зазначити, що результати даного дослідження співпадають з подібною роботою, проведеною два роки тому Школою бізнесу Джорджа Вашингтона, в ході якої було виявлено, що люди, які використовують на своїх смартфонах інструменти для контролю бюджету, з більшою ймовірністю накопичують борги і приймають неправильні фінансові рішення. На думку Анастасії Почепцової Гош, доцентки кафедри маркетингу Еллерского коледжу, люди схильні витрачати більше, коли впевнені, що в їхньому бюджеті ще залишилися гроші.
«Щоб допомогти споживачам краще управляти своїми фінансами, необхідно більш обережно підходити до додатків для складання бюджету, а також розробляти їх з урахуванням більшої гнучкості, і більшого інструментарію».
Дослідники наводять деякі результативні способи “боротьби” з таким побічним ефектом: надання користувачеві менш точної інформації про його бюджет (діапазони, а не конкретні суми); нагадування користувачеві про те, що він може перенаправити гроші, що залишилися в поточному місяці, на наступний бюджетний період, а не витрачати їх зараз.
ДОВІДКА PAYSPACE MAGAZINE
5 січня, перестав працювати мобільний додаток для доступу до електронних сервісів міста Kyiv Smart City. Особисті дані користувачів були за замовчуванням перенесені в іншу програму «Київ Цифровий». Як повідомив співзасновник Kyiv Smart City Юрій Назаров, його команда дізналася про припинення роботи проекту з новин.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Мінцифри відзвітувало про безпеку додатка «Дія»
За матеріалами сайту finextra.com