close-btn

Українці зможуть обмінювати готівкову гривню в польських банках – НБУ

Нацбанк України та Нацбанк Польщі уклали угоду, яка дозволить українським біженцям, які перебувають у Польщі, здійснювати обмін української гривні на польські злоті. Угода набирає чинності з 25 березня

Фото: shoppingpl.com

“З цього дня українці зможуть звертатися до відділень банків Польщі для обміну готівкової гривні на польські злоті. Курс обміну буде максимально наближений до офіційного”, – йдеться у повідомленні.

Інформація про конкретні відділення банків повідомлятиметься додатково, кажуть у НБУ. За цим механізмом повнолітні громадяни України зможуть обміняти загалом до 10 тис грн готівки на одну особу. Польські банки прийматимуть банкноти номіналом від 100 до 1000 грн (банкноти нижчих номіналів та монети не прийматимуться для обміну).

Національний банк Польщі купуватиме у комерційних банків Польщі готівкову гривню, отриману в результаті продажу громадянами України, для подальшого обміну з Нацбанком України за тим самим курсом. Для допомоги українцям НБУ готовий викупити у Національного банку Польщі готівкову гривню на суму до 10 млрд грн.

Раніше ми повідомляли, які виплати готові надавати українським біженцям у європейських країнах. Зокрема, президент Польщі Анджей Дуда підписав закон, у якому встановлено одноразову фінансову допомогу у розмірі 300 злотих або 2028 грн на особу.

У свою чергу у Чехії уряд оголосив програму фінпідтримки біженців, згідно з якою українцям виплачуватимуть протягом шести місяців близько 5 тис чеських крон або 6445 тис грн щомісяця.

ДОВІДКА PAYSPACE MAGAZINE

Стартували перші виплати фінансової допомоги постраждалим від війни працівникам. Першими отримають засоби підтримки ті, хто подавали прохання через сервіс Дія с початку програми. У Мінцифрі повідомили, що з моменту запуску проєкту фінпідтримки ФОПів та найманих працівників, які втратили дохід у результаті війни, на обробку надійшло вже майже чотири мільйони заяв.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Понад чверть українських стартапів припинили працювати через військові дії – дослідження

За матеріалами сайту bank.gov.ua

google news