Реальний обсяг NPL може бути і 20% і 50%, вважають деякі експерти
Станом на кінець грудня у банківській системі України залишалося проблемних кредитів на суму 429,5 млрд грн. Частка NPL значно почала збільшуватися з кінця лютого минулого року. За даними Нацбанку, частка таких кредитів станом на 1 грудня становила 36,8% порівняно з 35,5% на 1 листопада.
У грудні сумарний обсяг таких кредитів збільшився ще на 12 млрд грн. А у листопаді збільшення становило 18,4 млрд грн. На іноземні банківські групи припадає 17,7% NPL, на приватні банки – 22%, решта — державні банківські установи.
Раніше НБУ оцінював потенційні втрати кредитних портфелів банків мінімум 20%, Укргазбанк — 30%, Credit Agricole очікує 20% NPL за найгіршим сценарієм.
Нагадаємо, 2 грудня 2022 року парламент ухвалив у другому читанні проект закону (№ 7441-1) про списання кредитів на житло та автотранспорт, які були пошкоджені або зруйновані в ході зіткнень з російськими окупантами.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: У квітні Світовий банк планує запустити нові інструменти глобального кредитування, – Reuters
Ми раніше повідомляли, що сьогодні в умовах воєнного часу банківський сектор суттєво скоротив свої програми клієнтського кредитування. Однак фінустанови, як і раніше, продовжують обслуговувати позики, видані в рамках державних кредитних програм, таких як «5-7-9%».
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
Нацбанк почав програму з вилучення банкнот для їх заміни грошима нового зразка
Як обстріли критичної інфраструктури впливають на валютний курс в Україні — НБУ
За матеріалами сайту bank.gov.ua