close-btn

Військовий збір та ЄСВ пропонують скасувати, замість них ПДФО у 20%

Нардепи представили варіант податкової реформи зі скасуванням ЄСВ та військового збору

https://informator.ua/

Група нардепів зареєструвала законопроект №6548 від 25.01.2022 року, який має змінити норми ПКУ та інших законодавчих актів з метою знизити податки на фонд оплати праці для українських роботодавців.

Автори проекту закону вважають, що в Україні є актуальною проблема з тіньовими виплатами зарплат. За даними Центру Разумкова, у червні 2020 року 36% працівників частину чи всю зарплату отримали неофіційно. За розрахунками Інституту соціально-економічної трансформації, приблизні обсяги тіньових виплат минулого року становили 220-300 млрд. грн. При цьому бюджет втратив близько 110–150 млрд. грн.

Щоб якось змінити ситуацію, нардепи пропонують замість кількох податків (ПДФО — 18%, ЄСВ — 22% і військовий збір — 1,5%), які зараз українські компанії платять із зарплат своїх працівників, запровадити єдиний податок на доходи фізичних осіб із застосуванням ставки податку розмірі у вигляді 20%.

Розміри ставки

Згідно з документом, до 2026 року буде встановлено тимчасовий розмір ПДФО:

  • з 1 січня 2023 року по 31 грудня 2023 року включно – 29%;
  • з 1 січня 2024 року по 31 грудня 2024 року — 26%;
  • з 1 січня 2025 року по 31 грудня 2025 року – 23%.

Закон України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування» пропонується скасувати.

Проект також розширює перелік витрат, на які поширюється право податкової знижки для платників податків, зокрема для платників податків, що містить двох або більше дітей віком до 18 років, або батьків віком понад 80 років.

Нагадаємо, що з 1 вересня 2021 року набув чинності закон про амністію доходів, отриманих із невстановлених джерел. Громадяни України одержують можливість подати на сайті ДПС форму добровільної податкової декларації аж до 1 вересня 2022 року.

ДОВІДКА PAYSPACE MAGAZINE

Після податкової амністії в Україні хочуть запровадити непрямі методи контролю за доходами громадян. Це дозволить податківцям стягувати податки із покупок, які громадяни не зможуть пояснити офіційними доходами. Якщо нині податкові органи можуть перевіряти дотримання вимог законодавства лише прямими методами — аналіз податкових декларацій, бухгалтерських книг, то незабаром додадуться непрямі методи.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: США зобов’язали власників NFT заплатити величезний податок

За матеріалами сайту news.finance.ua

 

google news