Мережевий анонімайзер не рятує ні від фішингових атак, ні від програм-вірусів
Серед користувачів глобальної мережі особливою популярністю користуються різні сервіси, що приховують геолокацію та реальну IP-адресу пристрою, що функціонують за принципом VPN. Проте з їхньою допомогою не завжди можна приховати свою реальну особистість. Експерти наводять випадки, коли послуги VPN не зможуть допомогти.
Зокрема, фішингові ресурси, віруси та шкідливе ПЗ. Фахівці з безпеки нагадують, що в жодному разі не можна відвідувати підозрілі вебсторінки, і тим більше завантажувати з них “зламані” програми, тому що в них можуть бути небезпечні для операційної системи комп’ютера елементи.
Також VPN не рятує від збору статистики провайдером. Доступ до листування та історії відвідування сайтів, швидше за все, залишиться поза зоною досяжності телеком-оператора. Однак приховування адреси, розмір трафіку, час виходу в мережу та тривалість сесії компанія легко встановить.
Крім того, так званий “цифровий слід”, який використовується правоохоронними органами, також не можна замаскувати за допомогою VPN-сервісів. Йдеться про метадані, які збирають та накопичують різні вебмайданчики. А якщо користувач ще й реєструється в облікових записах Google або в соцмережах, рівень анонімності практично на нулі, навіть якщо на комп’ютері встановлено VPN-анонімайзер.
Ми раніше повідомляли, що спеціалісти державної команди реагування на надзвичайні події CERT-UA застерігають українців від передачі інтернет-шахраям своїх платіжних даних. На офіційному ресурсі команди з’явилося повідомлення, в якому йдеться про те, що в мережі поширюється нова шахрайська схема, спрямована на викрадення платіжних даних клієнтів банків.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
Алгоритми Twitter маніпулюють свідомістю користувачів – Ілон Маск
Німеччина заявила, що продаж криптоактивів після року володіння не оподатковуватиметься
У Google Maps з’явиться ефект присутності та 3D візуалізація об’єктів
За матеріалами сайту gsminfo.com.ua