Влада КНР вважає, що супутникове угруповання SpaceX може становити військову загрозу для їхньої країни
Стривоженість Пекіна виникла після усвідомлення того, що у збройних конфліктах майбутнього низькоорбітальні супутники відіграють ключову роль при забезпеченні безперебійного зв’язку наземних військ. Раніше цей факт практично не фігурував у військових доктринах держав і став очевидним лише з початком російсько-українського конфлікту.
Видання Financial Times повідомляє, що китайська влада негативно поставилася до постачань систем Starlink в Україну. Допомога Маска українській армії високо оцінили на Заході, однак у КНР, де знаходиться один із найбільших ринків збуту електромобілів Tesla, тепер почали з підозрою ставитися до майбутніх планів з розгортання супутникового інтернету.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Понад 9% протягом години: токен Dogecoin виріс після слів підтримки Ілона Маска
Експерти вважають, що китайські спецслужби можуть почати тиснути на Маска аж до нормативних обмежень роботи його компаній у країні. За словами засновника дослідницької групи космічних технологій Orbital Gateway Блейна Курсіо, “серйозна тривога в Китаї” була викликана тим, що SpaceX та Starlink вважаються критично важливими частинами “космічного військово-промислового комплексу США”. Starlink має понад 2 тис супутників на низькій навколоземній орбіті, і Маск планує запустити ще кілька тисяч апаратів.
Ми раніше повідомляли, що ЄС продовжив санкції щодо Росії за анексію Криму ще на рік.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
Стало відомо, з якою метою Amazon скуповує землю на мільярди доларів
Telegram запустив платну підписку
За матеріалами сайту ft.com