close-btn

Microsoft: РФ розпочала відкриту кібервійну з Україною ще минулого року

Росія розпочала підготовку до повномасштабної кібервійни з Україною ще у березні 2021 року. Це було частиною плану гібридної війни, яку РФ розв’язала проти нашої держави

хакеры

Фото: fortune.com

Напередодні вторгнення РФ активізувала свої DoS-атаки, буквально подвоївши їхню кількість на сьогодні. Про це йдеться у звіті Microsoft. Повідомляється, що в українські мережі було запроваджено вісім руйнівних сімей шкідливого програмного забезпечення. Серед них програмне забезпечення, призначене для промислових систем контролю (ICS). Фахівці з Microsoft припускають, що в ході війни буде виявлено ще не одне руйнівне ПЗ, можливо навіть більш руйнівне за своєю силою, ніж вже встановлені.

Вдалося виявити такі шкідливі програми, націлені на економіку України: WhisperGate, FoxBlade, DesertBlade та CaddyWiper, що перезаписують дані та виводять з ладу комп’ютери. Також було встановлено FiberLake, що використовується для видалення даних, і шифрувальник файлів SonicVote і Industroyer2, націлений на досягнення безпосередньо фізичного впливу на робочі процеси.

На початку минулого року, коли російські війська почали просування до кордону з Україною, імітуючи військові навчання, Microsoft зафіксував перші спроби отримати доступ до даних про військове співробітництво України із західними союзниками. Російських веб-терористів насамперед цікавили США та Британія. На українських військових та цивільних осіб здійснювалися численні фішингові атаки.

Наступний етап, активніший, розпочався на початку 2022 року на тлі вторгнення в Україну. Групи хакерів, пов’язаних з РФ, наростили інтенсивність кібератак проти українських організацій, життєво важливих галузей економіки, урядових веб-сайтів, IT-сфери.

Так, угруповання IRIDIUM розгорнуло шкідливе ПЗ FoxBlade6 (або HermeticWiper) з метою знищення понад 300 систем у державних, IT, енергетичних, сільськогосподарських та фінансових організаціях нашої країни. І якщо у лютому було зафіксовано 14 DoS-нападів, 40 перезавантажень мереж та 14 виведення систем з ладу, то у березні ці показники подвоїлися.

ДОВІДКА PAYSPACE MAGAZINE

Палата представників переважною більшістю голосів ухвалила в основному символічний законопроект, який закликає Президента Байдена продати заморожені активи російських олігархів, які постраждали від санкцій, і використати кошти для надання додаткової військової та гуманітарної допомоги Україні.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Tesla втратила $126 млрд через побоювання інвесторів з приводу покупки Twitter

За матеріалами сайту microsoft.com

google news
credit link image
×
Підписуйтесь на нас в Telegram та Viber!