close-btn

Поширені види шахрайства з криптовалютою та як від них захиститися

З кожним роком криптоіндустрія набуває все більшої популярності у світі фінансів та інвестицій

Як захистити свої біткоін-накопичення?

Кріпто Індустрія: золота лихоманка XXI століття

Сенсаційна стаття Енді Грінберга, опублікована в Forbes у 2011 році, відчинила двері в криптомир для багатьох читачів. Однак тоді ніхто навіть не здогадувався, яке зростання настане на ринку криптовалют у найближче десятиліття.

Це пов’язано з тим, що криптовалюта має низку незаперечних переваг, і навіть є надійним способом миттєвих фінансових операцій, якi щомиті здійснюються у світі. До основних переваг криптовалюти можна віднести її доступність. Наявність гаджета, підключеного до мережі інтернет, а також електронного гаманця, робить вас потенційним “вовком з Уолл-стріт”, дозволяючи стежити за рухом графіків, купувати та продавати криптовалюту, а також пізнавати дивовижний криптосвіт. Всі операції є прозорими та анонімними: за необхідності завжди можна переглянути історію платежів до моменту створення конкретної монети. До того ж напряму криптовалюта не залежить ні від курсу долара, ні від рівня інфляції, ні, тим більше, від рішень органів влади конкретної держави.

Однак така популярність супроводжується рекордними темпами криптовалютної злочинності. Так, у 2021 році біткоїнів та альткоїнів було вкрадено на загальну суму 14 мільярдів доларів. А, згідно зі звітом компанії SonicWall, у першій половині 2022 року кількість пов’язаних з криптовалютою випадків шахрайства у фінансовому секторі зросла на 269%. Такі цифри роблять питання захисту від криптозлочинності як ніколи актуальним. Пропонуємо розглянути основні види шахрайства та способи захисту від них.

Поширені способи шахрайства з криптовалютою

До найпоширеніших способів належать такі:

Фішінг

Основною метою криптофішингу є отримання інформації, що дозволяє опанувати ваш електронний гаманець. Кожен електронний гаманець має електронний ключ, що часто є фразою з абсолютно не пов’язаних між собою слів, розташованих в певному порядку. Шахраї відправляють на електронні адреси користувачів листи з проханням ввести секретний ключ, при цьому граючи на емоціях людей: викликаючи паніку, страх, поспіх або навпаки захоплення і радість від майбутньої, але, на жаль, не існуючої події. Отримавши ключ, хакери крадуть криптовалюту, залишаючи на гаманцях нульові баланси.

Підроблені сайти та програми

Підроблені сайти та додатки є своєрідними копіями легітимних популярних інтернет-ресурсів. При цьому на перший погляд відмінності зовсім відсутні, особливо для простого користувача. Крім того, часто такі програми навіть можна завантажити в AppStore або PlayMarket, що не викликає жодної підозри щодо шкідливості такого програмного забезпечення. Принцип такого способу шахрайства полягає у фішингу (добровільному отриманні секретної інформації від користувачів) або у валютних махінаціях. Ось як це працює: сайт дозволяє вам заробити трохи грошей, тим самим підганяючи вас ввести велику суму, щоб заробити більше, а потім або закривається, або видає різні помилки при спробі вивести кошти.

Безкоштовні роздачі та схеми Pump and Dump

У численних спільнотах власників криптовалюти, а також соціальних мережах можна зустріти інформацію про запуск нових криптовалют або безкоштовні роздачі. Користувачам пропонують запровадити деяку кількість коштів із обіцянкою примножити їх у найближчому майбутньому. Однак найчастіше безкоштовна роздача, що викликає почуття терміновості і страху втратити свій шанс, є лише шахрайською схемою.

Що стосується схеми Pump and Dump: конкретна криптовалюта активно рекламується в мережі та офлайн, викликаючи загальний інтерес, що зумовлює її зростання, після чого шахраї продають свої активи, що призводить до різкого падіння. При цьому всі власники криптовалюти втрачають вкладені гроші, а шахраї заробляють, оскільки виходять з гри в найкращий для цього момент.

Засоби захисту

Пропонуємо до вашої уваги кілька простих правил, які допоможуть вам убезпечити свої кошти від шахрайства з криптовалютою.

Думайте розумно

Безкоштовний сир буває тільки в мишоловці. Подумайте логічно: якою є ймовірність того, що цілий стан впаде вам на голову абсолютно безкоштовно? Перестаньте реагувати на привабливі слогани в соціальних мережах і фальшиві поради відомих людей. Особиста рекомендація Ілона Маска у сфері криптоіндустрії це те саме, що дієві таблетки для схуднення від Мадонни – чистої води маніпуляція.

Вивчайте питання

Якщо ви готові вкласти власні кошти, значить, готові виділити кілька хвилин на вивчення криптовалюти, електронного гаманця або біржі, з якими плануєте зв’язатися. Переконайтеся, що знаєте, як усе працює, перш ніж перейти до дій. Знайдіть технічні протоколи, ознайомтеся з відгуками, перегляньте відео-огляд, використовуйте всі можливі способи отримання якомога більшої кількості правдивої інформації.

Використовуйте сучасні технології

Якщо ви ще не подбали про власну безпеку в Інтернеті, рекомендуємо все-таки завантажити VPN та встановити антивірус. Це дозволить вам захистити конфіденційні дані, а також заблокувати шкідливе програмне забезпечення та нав’язливу рекламу, яка часто є джерелом фішингу в мережі. Чим менше інтернет-провайдер та інші особи знають про вас та історію вашого веб-серфінгу, тим вищий ступінь безпеки вашого крипто-гаманця та коштів у цілому. До того ж, якщо вивчити криптоіндустрію та осягнути ази кібербезпеки нелегко, то VPN завантажити дуже просто.

Ці прості дії допоможуть вам не стати жертвою криптомошення та отримати позитивний досвід криптоінвестицій.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Як інвестувати в криптовалюту: ТОП-7 способів для початківців

google news