close-btn

Витік даних з Facebook: як дізнатися, чи стали ви жертвою

У вас є можливість перевірити, чи були ваші дані злиті в мережу в результаті недавнього витоку даних з Facebook

Фото: www.securityinfowatch.com

Номери телефонів та адреси електронної пошти майже 533 млн користувачів Facebook були злиті в мережу в результаті витоку даних. Як дізнатися, чи потрапили ви в число жертв злому, і як захистити свій обліковий запис Facebook – читайте в статті.

На вихідних стало відомо, що в інтернет просочилася інформація про 533 мільйонів користувачів Facebook, включаючи номери телефонів та адреси електронної пошти. Facebook стверджує, що ці дані – зі старого злому, що стався в 2019 році. Але тепер інформація стала широко доступною на одному з хакерських форумів, і потенційно до неї міг отримати доступ хто завгодно.

Крім номерів телефонів і адрес електронної пошти, дані, розкриті в результаті злому Facebook, включають дати народження, статуси відносин і місцезнаходження.

Витік даних з Facebook: як дізнатися, чи були розкриті ваші дані

Витік Facebook було додано на спеціалізований веб-сайт по витоку даних HaveIBeenPwned. Він належить регіональному директору Microsoft і MVP Трою Ханту, шановному експерту з безпеки, тому ви можете довіряти його сайту свої дані. Вчора Хант в своєму акаунті в Twitter підтвердив, що номери телефонів та адреси електронної пошти були додані в HaveIBeenPwned.

Щоб перевірити, чи були отримані ваші дані, необхідно на сайті HaveIBeenPwned ввести свій номер телефону або адресу електронної пошти.

Що робити, якщо мої дані є в базі?

Зловмисники можуть використовувати ваш пов’язаний з Facebook номер телефону або адресу електронної пошти, наприклад, щоб спонукати вас перейти за небезпечним ​​посиланням, щоб вкрасти у вас додаткову інформацію або обманом змусити вас перевести гроші. Ви не можете легко змінити свій номер, тому будьте пильні в найближчі тижні.

Шахраї також можуть комбінувати відомі їм дані для спроби крадіжки особистої інформації або використовувати вашу електронну пошту для злому інших облікових записів, використовуючи легкі паролі.

Тому, якщо ви виявили свій email/номер телефону серед жертв злому, або ви використовуєте пароль, який можна легко вгадати, або використовуєте один і той же пароль для різних сервісів – рекомендується змінити свій пароль в Facebook.

Також експерти радять використовувати двохфакторну аутентифікацію в якості додаткового рівня захисту, оскільки це допоможе запобігти проникненню зловмисників в уразливі або незахищені облікові записи. Щоб активувати це, перейдіть в налаштування безпеки Facebook і включіть двохфакторну аутентифікацію, але в ідеалі НЕ через SMS, оскільки це іноді може бути використано зловмисником.

Також в настройках Facebook можна встановити отримання попереджень про несанкціонований вхід в систему через налаштування безпеки. Крім того, використовуйте менеджер паролів, такий як 1Password або LastPass, це допоможе вам створити і запам’ятати надійні паролі для Facebook і інших сайтів, які ви використовуєте.

Радикальним методом запобігання злому облікового запису в Facebook є видалення аккаунту. Але ж далеко не всі на це підуть. Одним з варіантів також може бути видалення додатку на смартфоні. Це попередить, принаймні, частину відстежень, які веде Facebook.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Більше половини українців не знають, як захистити свої платіжні дані – дослідження

google news