close-btn

Дедалі більше венчурних капіталістів створюють стартап-студії

Венчурні капіталісти відомі тим, що виявляють багатообіцяючих новачків і інвестують у них, але все більшої популярності набуває альтернативний підхід: інкубація

https://www.axios.com/

Оскільки інвестиції в стартапи стають дедалі дорожчими, а конкуренція посилюється, деякі інвестори відкривають власні студії стартапів або створюють компанії-інкубатори — тенденція, яка, як очікується, продовжуватиме набирати обертів.

З моменту заснування Idealab у 1996 році студії стартапів тільки розвивалися — від надання загальних офісних приміщень та серверів до ефективних систем для швидкого тестування (і відхилення) ідей. Вони зазвичай об’єднують глибокі дослідження ринку, зв’язки з потенційними підприємцями та іншими потенційними співробітниками, а також капітал для реалізації перспективних ідей. Нещодавні публічні лістинги таких компаній, як Snowflake та Hims, знову привернули увагу до інкубаційних та стартап-студій.

Більшість акселераторів та інкубаторів пропонують невелику суму капіталу (наприклад, $20 000–$150 000) в обмін на частку в компанії, що підтримується. Ці гроші зазвичай надходять із власного венчурного фонду, керованого акселератором чи інкубатором.

Однак, оскільки інкубатори та акселератори зазвичай інвестують за досить низькою оцінкою (часто в команди на стадії розробки ідеї, без продукту), вони в результаті підтримують набагато більше компаній, ніж міг би традиційний венчурний фонд, який задає більш високу планку і готовий інвестувати за більш високої оцінки. Отже, може мати набагато суворіші вимоги до фінансування.

Основна критика полягає в тому, що деякі студії просять за свої інвестиції надто багато акцій (іноді до 50-60%), внаслідок чого засновники стартапів залишаються із недостатньо значущими ставками, щоб мати стимул виконувати виснажливу роботу.

ДОВІДКА PAYSPACE MAGAZINE

Фінтех-стартапи продовжують користуватися популярністю серед інвесторів на венчурному ринку. Згідно з недавнім дослідженням, цього року 39% венчурних інвестицій у Лондоні припадають на фінтех-компанії. Таким чином сектор демонструє стійкість навіть під час кризи Covid-19.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Криптобіржа Kraken запускає свій перший інвестиційний венчурний фонд

За матерыалами сайту axios.com

 

google news