Прийнятий в США масштабний пакет фінансової допомоги, успішна кампанія з вакцинації та збільшення кількості робочих місць чинять вельми позитивний вплив на фондову біржу
Вартість цінних паперів американських компаній Alphabet, Microsoft та Facebook досягла на цьому тижні рекордного зростання. Основною причиною злету вартості їх акцій послужила відмова акціонерів від інвестицій в циклічні акції (цінні папери, які реагують на стан ринку). Таким чином, до кінця торгової сесії у вівторок зростання котирувань цінних паперів трьох найбільших технологічних компаній склало майже 3%.
Вартість акцій Microsoft додала 2,72% від початкової ціни ($248 за шт.), акції Facebook зросли на 3,82% (до $308 за шт.), цінні папери Alphabet – на 3,92% (до $2,19 тис за шт.). Біржові аналітики вважають, що додатковим імпульсом до зростання позицій Alphabet послужила перемога компанії в ході судового розгляду проти Oracle щодо прав на програмне забезпечення Java, яке використовується в ОС Android.
Позитивний результат справи позбавив її дочірній підрозділ компанію Google від необхідності виплачувати $9 млрд. Крім того, позитивний вплив на котирування спричинили і деякі другорядні, але вельми важливі чинники, такі як прийнятий в США масштабний пакет фінансової допомоги, успішна кампанія з вакцинації та збільшення кількості робочих місць.
Завдяки цьому промисловий індекс Доу Джонса (Dow Jones Industrial Average) також виріс на 340 одиниць, а вартість високотехнологічного індексу Nasdaq Composite зросла на 1,2%. Крім того, зростання котирувань було зафіксовано і у компаній Apple (2,1%) та Amazon (1,5%).
ДОВІДКА PAYSPACE MAGAZINE
У понеділок, 5 квітня, американський техгігант Google здобув перемогу у Верховному суді США, який прийняв рішення на користь компанії. Суд постановив, що використання Google програмного коду Oracle Corp для створення операційної системи Android, на якій працюють більшість смартфонів у світі, не порушує федеральний закон про авторське право.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: У США запропонували новий спосіб боротьби з офшорами
За матеріалами сайту cnbc.com