Виробники літаків, Boeing та Airbus, заявляють, що радіосигнали 5G заважатимуть роботі висотомірів
Boeing та Airbus попросили міністра транспорту США Піта Буттігіга відкласти розгортання спектру C-діапазону для бездротового зв’язку 5G. Підприємства заявляють, що використання технології вплине на роботу основних приладів літака.
Генеральний директор Boeing Девід Калхун і генеральний директор Airbus Americas Джеффрі Кніттель заявляють, що впровадження, яке зараз заплановане на 5 січня, може мати «величезний негативний вплив на авіаційну галузь».
І виробники, і авіаційні регулюючі органи висловили стурбованість з приводу того, що сигнали 5G створюють перешкоди для радіовисотомірів на комерційних літаках. Інструменти працюють, випромінюючи радіосигнали в діапазоні 4,2-4,4 ГГц на землю, «уловлюючи» відповідь. Вимірюючи час, необхідне повернення сигналу до датчику, літальний апарат може розрахувати свою висоту над землею. Радіовисотоміри дають пілотам більш точні показання, ніж барометричні висотоміри, які покладаються на тиск повітря.
Авіаційна промисловість стурбована можливістю того, що сигнали 5G можуть завадити цим обчисленням. Якщо FCC дозволить використання діапазону C операторами мобільного зв’язку, представники авіаційної промисловості заявляють, що десятки або сотні тисяч рейсів можуть зіткнутися із затримками, відхиленнями від курсу або скасуванням.
Триваюча боротьба
Впровадження 5G C-діапазону було предметом тривалої суперечки між Федеральним управлінням цивільної авіації (FAA) і Федеральною комісією зв’язку (FCC). Хоча FCC не знайшла достовірних доказів наявності перешкод, вона виділила захисну смугу в 220 МГц, обмеживши мобільні оператори частотами 3,7-3,98 ГГц.
Основна причина занепокоєння FAA — це висотоміри, «побудовані за специфікаціями десятирічної давності», — зазначив аналітик бездротових технологій, додавши, що «добре спроектоване обладнання не має несприятливого впливу з боку іншого обладнання, що працює в сусідніх діапазонах».
Адміністратор FAA Стів Діксон сказав, що агентство вивчає можливість оновлення своїх стандартів для радіовисотомірів, але додав, що «як це буде виглядати з точки зору модернізації, ще невідомо». У листі до Національного управління з телекомунікацій та інформації Діксон написав, що він очікує, що «вартість заміни або модернізації радіолокаційних висотомірів буде значною».
ДОВІДКА PAYSPACE MAGAZINE
Компанія Boeing заявила про плани збудувати літакт в «метавсесвіті». Йдеться про перспективний проект, у рамках якого протягом наступних двох років планується об’єднати дослідницькі роботи, а також виробничі та авіаційні послуги у єдину цифрову екосистему.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Від Amazon до TikTok: що відбувається в Інтернеті за одну хвилину
За матеріалами сайту arstechnica.com