close-btn

Користування гаджетом під час заряджання знищує батарею: міф чи реальність

Деякі користувачі ноутбуків, планшетів та смартфонів стверджують, що користування приладом під час його заряджання негативно впливає на стан батареї, погіршуючи термін її служби

Smartphone

Smartphone Фото: pixabay.com

Більшість користувачів сучасних гаджетів хоча б раз чули легенду про те, що використання приладу від мережі зменшує ємність батареї, ледь не щодня наближаючи її до несправності. Та чи правда це?

Різні виробники дають на це питання далеко не однакові відповіді, наприклад, Lenovo та Dell стверджують, що з акумулятором буде все гаразд, якщо ваш комп’ютер залишається підключеним до мережі. HP заявляє, що вам слід вийняти акумулятор, якщо ви працюєте від джерела змінного струму тижнями поспіль.

Apple радить час від часу відключати та розряджати батарею. Acer, наприклад, стверджує, що від’єднуватись від джерела змінного струму не потрібно, але рекомендовано виймати батарею, якщо робота з гаджетом відбувається понад кількох діб підряд.

Що таке цикли батареї та як на неї впливає постійне підключення до електромережі

Коли батареї старіють і деградують, вони втрачають здатність утримувати повний заряд. Одна з цих причин пов’язана з циклами: один цикл батареї визначається як використання всієї енергії батареї, що звучить досить просто, але це не означає перехід від 100% до 0%. Якщо одного дня ви використали половину батареї свого ноутбука, зарядили його, а потім використали ще половину наступного дня, це і є цикл.

Іншою проблемою є тривалий час повного або високого заряду — це причина, чому багато людей намагаються не підключати свої гаджети до зарядних пристроїв на ніч, або під час роботи з ними. Ідея полягає в тому, щоб не тримати постійно заряд батареї на високому рівні. Але в даному випадку варто звернути увагу на тип батареї (розглянемо одну з найпоширеніших).

Smartphone

Smartphone Фото: pixabay.com

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: П’ять програм, які найбільше розряджають ваш телефон

Якщо батарея літій-іонна, то вона починає втрачати ємність ще з заводу. До факторів, які пришвидшують цей процес відносяться:

  • цикли заряду/розряду — кожна батарея має кінцеву кількість зарядок і розрядок;
  • рівень напруги — чим вищий рівень заряду, тим коротший термін служби батареї;
  • висока температура — понад 30℃.

Постійне їх заряджання негативно впливає на ємність, але в довготривалій перспективі. Тобто, якщо у звичайному режимі (зарядив/розрядив) через рік акумулятор втратить, наприклад, близько 30% ємності, то при постійній роботі від мережі втрати сягатимуть 40% і більше.

Автоматичне регулювання заряду акумуляторів

Прогресивні виробники сучасних гаджетів розробили безліч механізмів збереження ємності акумуляторів. Наприклад, існує функція, що сама контролює процес заряджання. Вона може відреагувати на те, що гаджет знаходиться занадто довго підключеним до мережі, — перервавши процес заряджання.

Також існує зручна функція, коли смартфони, ноутбуки та навіть бездротові навушники, такі як AirPods Pro, аналізують, як ви заряджаєте свої пристрої, щоб досягти 100% заряду лише тоді, коли вам це потрібно. Так, якщо залишити телефон підключеним до мережі під час сну, ваш телефон зрозуміє це й утримає заряд акумулятора приблизно на 80% майже всю ніч.

Notebook

Notebook Фото: pixabay.com

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Nokia представила свій новий смартфон G21: озвучено характеристики

Чи варто відключати гаджет від зарядки

Найкращим рішенням є щось на кшталт компромісу. Якщо планується довгий час працювати за ноутбуком і відключати його від заряджання ви не збираєтесь, краще все ж від’єднати батарею, якщо є така змога, це в будь якому випадку продовжить їй життя. При цьому, якщо такої змоги немає, або планується періодично від’єднувати гаджет від мережі, то хвилюватись не слід, — це не знищить батарею.

Важливим є визначити тип акумулятора та рекомендації щодо роботи з конкретним пристроєм. Як правило, виробники зазначають, як краще користуватись їх виробом.

Також варто згадати ще один нюанс: не слід повністю розряджати батарею, це може негативно на неї вплинути. А також рекомендується слідкувати за температурою, в якій їй доводиться працювати, щоб уникнути перегріву.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

ТОП-10 бюджетних смартфонів з NFС

Найдешевший 5G-смартфон від Samsung вже надійшов у продаж

Xiaomi представила в Києві лінійку нових девайсів

google news