Камери та ультразвукові датчики можуть не тільки допомогти водієві на шляху прямування, а й стати причиною заборони використання його автомобіля
Уряд Китаю обмежує використання електромобілів Tesla у зв’язку з підозрами у шпигунстві. У своєму рішенні керівництво країни спирається на висновки про те, що в апаратній частині американських автомобілів можуть міститися модулі прихованого збору інформації, зокрема, відеокамери зовнішнього спостереження.
Військовослужбовцям та працівникам найважливіших державних компаній рекомендовано не використовувати електротранспорт Tesla, або обмежити маршрут пересування таким чином, щоб не проїжджати в безпосередній близькості з військовими підрозділами або житловими будинками, в яких можуть проживати чиновники та представники влади. Також електрокари потрапили під заборону на території аерокосмічних компаній.
Співробітники китайських спецслужб заявляють, що вісім зовнішніх камер, які встановлюються на кузові автомобілів Tesla і використовуються для контролю дорожньої ситуації, можуть приховано проводити відео- та фотофіксацію навколишніх об’єктів або власника авто з подальшою передачею файлів уряду США. Стурбованість також викликає вбудована функція моніторингу маршруту пересування авто.
Експерти схильні вважати, що негласна заборона автомобілів Tesla може бути лише відповіддю на санкції американського уряду, раніше прийняті відносно найбільших китайських технологічних компаній. Зокрема, продукція Huawei Technologies Co. через санкції практично повністю втратила конкурентоспроможність на ринку 5G-телекомунікації.
Відповідаючи на звинувачення в шпигунстві, глава компанії Tesla Ілон Маск заявив, що компанія дотримується всіх вимог Китаю у сфері безпеки.
ДОВІДКА PAYSPACE MAGAZINE
Інтернет-браузер Alibaba був видалений з декількох китайських магазинів мобільних додатків, оскільки конфлікт компанії з урядом країни розгорається все сильніше. На початку тижня лідер КНР Сі Цзіньпін заявив, що переслідування великих технологічних компаній тільки починається. Про це повідомляє видання The Financial Times.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Антимонопольне розслідування проти Alibaba дає шанс дрібним технологічним фірмам вийти з тіні
За матеріалами сайту focus.ua