close-btn

Mozilla відмовляється від розробки свого браузера для віртуальної та доповненої реальності Firefox Reality

Mozilla оголосила про припинення підтримки браузера Firefox Reality трохи більш як через три роки після релізу

https://ru.depositphotos.com/

Компанія Mozilla відмовляється від подальшої розробки свого браузера для віртуальної та доповненої реальності Firefox Reality. Проте проект не закриють – компанія передає його зовнішній команді, яка планує ребрендинг браузера за новою назвою.

Іспанська консалтингова компанія Igalia наступного тижня випустить бета-версію браузера під назвою Wolvic, яка буде заснована на вихідному коді Firefox Reality. А Firefox Reality буде видалено зі всіх магазинів додатків, в яких він доступний, у найближчі тижні. Як і Firefox Reality, Wolvic буде використовувати стандарт WebXR для включення можливостей віртуальної та доповненої реальності на веб-сайтах, замість того, щоб вимагати завантаження окремої програми зі спеціалізованого магазину додатків.

Mozilla називає ці зміни природною еволюцією Firefox Reality. Про його розробку було оголошено в 2018 році, і в тому ж році відбувся реліз браузера. У 2019 році Firefox Reality став доступним для гарнітур Oculus Quest.

Браузер Firefox Reality в даний час доступний для гарнітури Meta Quest (раніше Oculus Quest), платформи HTC Viveport, автономної гарнітури віртуальної реальності Pico, а також гарнітури змішаної реальності Microsoft HoloLens. Крім того, що користувачі можуть переглядати традиційні веб-сторінки в гарнітурах, це також портал для повноцінних веб-програм віртуальної і доповненої реальності.

Ми спостерігаємо ситуацію, коли компанія припиняє роботу над проектом, призначеним для нішевого ринку, який не викликав достатнього інтересу користувачів — компанії рідко не просто скасовують, а й добровільно віддають винятково успішні продукти. Але Mozilla відкрито заявляла про необхідність ретельніше керувати своїми ресурсами. У 2020 році компанія пережила кілька раундів звільнень як до, так і в середині пандемії, посилаючись на необхідність «переорієнтації».

ДОВІДКА PAYSPACE MAGAZINE

Антимонопольне відомство Південної Кореї (KFTC) оштрафувало компанію Google на $177 млн за зловживання домінуючим становищем на ринку мобільних операційних систем. В опублікованому документі йдеться, що на ОС Android зараз припадає основна частка ринку смартфонів, що купуються в країні.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Велика європейська платіжна система випустила BNPL-розширення для браузера

За матеріалами сайту arstechnica.com

 

google news