close-btn

Китай легалiзував безпілотні автомобілі

Сьогодні на дорогах Шеньчженя проходить безліч випробувань автономних транспортних засобів: Pony.ai, Baidu, DeepRoute, AutoX тощо. Однак ці автомобілі не зовсім ті безпілотники, які створюють образ високотехнологічного майбутнього, тому що для їхнього пілотування потрібен водій

Безпілотні автомобілі

Безпілотний автомобіль Фото: techcrunch.com

Щоб наблизити галузь на крок до майбутнього, де немає потреби сидіти за кермом, уряд Шеньчженя прийняв список положень. «Силіконова долина Китаю», в якій розташовані такі компанії, як Huawei, Tencent та DJI, історично відома своєю прогресивною економічною політикою, тому не дивно, що це місто стало першим у Китаї, яке розробило комплексні правила, що регулюють інтелектуальні та підключені автомобілі.

Постанова, яка має набути чинності 1 серпня, дозволяє автономним транспортним засобам працювати без людини на сидінні водія — але тільки в межах зон, визначених міською владою.

Правила визначають складне питання відповідальності. Коли транспортний засіб керується водієм, він буде відповідальним у разі порушень правил дорожнього руху та ДТП. Але якщо авто повністю безпілотне, то водія можуть визнати невинним, навіть якщо пригода сталася через його машину.

Якщо аварія трапилась через дефект підключеного автомобіля, власник або менеджер машини може вимагати компенсацію від виробника або продавця.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Китайський автогігант Geely купив виробника смартфонів

Безпілотним роботам-таксі також було дозволено працювати в Пекіні, столиці, де події часто є орієнтиром для решти країни, але дозвіл надається в індивідуальному порядку, а не офіційно закріплено в правилах, як сталося в Шеньчжені.

Всі основні гравці в галузі автономного водіння в Китаї вибрали систему керування на основі лідара (LIDAR — технологія вимірювання відстаней шляхом випромінювання світла (лазер) та заміру часу повернення цього відбитого світла на приймач) замість маршруту, що базується виключно на технологіях технічного зору, як у Tesla .

Тим часом виробники легкових автомобілів прагнуть оснастити свої останні моделі передовими технологіями допомоги при керуванні автомобілем, які також працюють на основі лідара. Робофургони, призначені для перевезення речей усередині промислових об’єктів, також оснащені цією системою.

Така популярність лідара стала справжнім скарбом для вітчизняних виробників, таких як Hesai, Robosense, Livox, Innovusion, а також зарубіжних, таких як Ouster. Luminar, лідарна компанія з Флориди, нещодавно отримала стратегічну інвестицію від Ecarx, платформи розумних автомобілів, створену китайським автомобільним магнатом Лі Шуфу. Очікується, що це допоможе їй розширити бізнес у Китаї та за його межами.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Розмитнити автомобіль можна буде через «Дію»

Автопілот Tesla вимикається за секунду до аварії, щоб компанія могла уникнути відповідальності

За матерiалами: https://techcrunch.com/

google news