close-btn

Паспорти вакцинації: як будуть працювати і які країни підтримують їх введення

Які країни готуються приймати паспорти вакцинації і які переваги це дасть мандрівникам – читайте в статті

Фото: octagon.media

Серед урядів країн і представників туристичної індустрії в лексикон увійшов новий термін – паспорт вакцинації. Ряд країн планують впровадження цифрових паспортів, які дозволять громадянам підтверджувати вакцинацію від коронавірусу. Але не тільки уряди розглядають впровадження паспортів вакцинації. Авіакомпанії, зокрема, Etihad Airways і Emirates, планують почати використовувати цифровий проїзний, розроблений Міжнародною асоціацією повітряного транспорту, щоб допомогти пасажирам керувати своїми планами поїздок і надавати документи про те, що вони були вакциновані або протестовані на Covid-19.

Паспорт вакцинації – це документ, який підтверджує, що ви були вакциновані проти Covid-19. Деякі версії також дозволяють зберегти і пред’явити негативний тест на коронавірус, що полегшує подорожі. Авіакомпанії, галузеві групи, некомерційні та технологічні компанії зараз працюють над паспортами у вигляді додатку для смартфона, а також у вигляді компонента цифрового гаманця.

IBM, наприклад, розробляє власне рішення Digital Health Pass, яке дозволить людям надавати докази вакцинації або негативний результат тесту для отримання доступу до громадських місць, таких як стадіон, літак, університет або робоче місце. Пропуск, створений на основі технології блокчейн, може використовувати кілька типів даних, у тому числі заміри температури, повідомлення про перенесений вірус, результати тестів і статус вакцинації. У свою чергу, Світовий економічний форум і швейцарська некомерційна група Commons Project Foundation тестують цифровий паспорт здоров’я під назвою CommonPass. Пропуск генерує QR-код, який можна пред’явити при потребі.

Необхідність довести, що ви пройшли вакцинацію для участі в заходах або в’їзду в певні країни, не є новою концепцією. Протягом десятиліть людям, які подорожують в деякі країни, треба було доводити, що вони були вакциновані від таких хвороб, як жовта лихоманка, краснуха або холера. Часто після вакцинації мандрівники отримували підписану і проштамповану «жовту картку», відому як міжнародний сертифікат вакцинації або профілактики. Але головна відмінність між жовтою карткою минулих років і тим, над чим зараз працюють, – це цифровий компонент. Він надає зручність користувачам, але і викликає ряд питань, пов’язаних з конфіденційністю і доступністю.

Які країни готуються приймати паспорти вакцинації

В останні місяці стало очевидним, що паспорти вакцинації в тій чи іншій формі стануть ключем до відновлення подорожей і оздоровлення туризму в пост-карантинну епоху. Ряд країн обговорюють “взаємне визнання” спеціальних сертифікатів, які дозволяють туристам уникати тестування і карантину.

Естонія

Естонія – одна з небагатьох країн, де вже скасований карантин для мандрівників, які були вакциновані. У рекомендаціях Міністерства закордонних справ Естонії йдеться: «З 1 лютого 10-денна самоізоляція і тестування на Covid-19 не є обов’язковими для осіб, які мали позитивний результат тесту на Covid-19 і які одужали не більше шести місяців тому; або для осіб, які пройшли вакцинацію проти Covid-19 менше шести місяців тому».

Естонія. Фото: www.total.com

Румунія

18 січня уряд Румунії оголосив, що туристи, які отримали обидві дози вакцини і які прибувають до Румунії більш ніж через десять днів після другої дози, більше не зобов’язані проходити самоізоляцію.

Той, хто не може надати підтвердження вакцинації, повинен буде надати доказ негативного тесту на Covid-19, взятого не більше ніж за 72 години до в’їзду в Румунію, і повинен буде пройти самоізоляцію протягом 14 днів після прибуття.

Грузія

Минулого місяця Грузія оголосила, що знову відкриється для вакцинованих мандрівників. «Громадяни всіх країн, які подорожують повітрям з будь-якої країни, можуть в’їхати до Грузії, якщо пред’являть документ, що підтверджує повний курс (дві дози) будь-якої вакцинації проти Covid-19 на прикордонних контрольно-пропускних пунктах Грузії», – заявили в уряді країни.

Туристи, що не були вакциновані проти вірусу, будуть зобов’язані пройти 12-денний карантин і надати докази негативного тесту ПЛР на Covid-19, взятого за 72 години перед поїздкою.

Польща

Польща відмовляється від обов’язкового десятиденного періоду самоізоляції для мандрівників, які були вакциновані. Рада Міністерства закордонних справ зазначає: «Вам не потрібно самоізолюватись, якщо ви повністю вакциновані від COVID-19 і пред’явите сертифікат отримання вакцини, дозволеної для використання в ЄС».

Сейшельські острови

Відомий острівний курорт в Індійському океані відкрився для туристів з усього світу (за винятком Південної Африки) з 25 березня 2021 року. Для мандрівників прибрали вимогу щодо вакцинації, карантину, тривалості перебування. Однак за 72 години до вильоту на Сейшели необхідно пройти ПЛР-тест на коронавірус – це єдина вимога.

Сейшели. Фото: trip-advice.ru

Ісландія

З 6 квітня всі мандрівники, незалежно від країни походження, можуть відвідати Ісландію, якщо пред’являть сертифікат про повну вакцинацію проти Covid-19, або довідку про перенесену інфекцію Covid-19.

Хорватія

З 1 квітня кожен, хто пред’явить сертифікат про отримання вакцини проти Covid-19 (остання доза повинна бути отримана не менше ніж за 14 днів до прибуття), може в’їхати в Хорватію. Також для в’їзду достатньо негативного результату тесту, зданого не більше ніж за 48 годин до приїзду в країну. Крім того, в’їзд дозволений для тих, хто перехворів і вилікувався від Covid-19 не більше ніж за 180 днів до прибуття і може довести, що це так.

Якщо мандрівники прибувають з негативним результатом експрес-тесту і залишаються довше ніж на 10 днів, їм потрібно буде пройти ще один тест протягом цих 10 днів.

Чорногорія

Повністю вакциновані мандрівники з будь-якої країни можуть в’їхати в Чорногорію. Вони повинні отримати другу дозу принаймні за сім днів до прибуття в країну.

В якості альтернативи ви можете також пред’явити негативний тест, зданий протягом 72 годин перед поїздкою до Чорногорії, або позитивний тест на антитіла Covid-19, що були отримані протягом попередніх 30 днів.

Беліз

Беліз став першою карибської країною, яка вітала вакцинованих мандрівників, відмовившись від вимоги про негативний результат тесту на Covid-19. Туристам, які можуть довести, що вони отримали обидві дози схваленої вакцини принаймні за два тижні до в’їзду в країну, більше не потрібно буде проходити попереднє тестування. Однак вони повинні завантажити додаток Belize Health і ввести необхідну інформацію за 72 години до прибуття в країну.

Беліз. Фото: dxnews.com

Словенія

Мандрівники з країн, які входять в червону зону, повинні пройти 10-денний карантин. Вони також можуть надати доказ негативного результату тесту ПЛР, проведеного протягом попередніх 48 годин (і проведеного в ЄС або Шенгенській зоні), або показати підтвердження проведеної вакцинації проти Covid-19:

  • друга доза Pfizer / BioNTech не менше ніж за 7 днів до прибуття
  • друга доза вакцини Moderna не менше ніж за 14 днів до прибуття.
  • друга доза вакцини Oxford / AstraZeneca не менше ніж за 21 день до прибуття.

Кіпр

Туристи, які були повністю вакциновані від Covid-19, можуть в’їжджати в країну без обмежень з 1 травня. До слова, туристична індустрія Кіпру сильно постраждала від пандемії, і в цьому році очікується поступове її відновлення.

Греція

Греція також готується до туристичного сезону 2021. Мандрівники можуть пред’явити для в’їзду в країну підтвердження проходження повного курсу вакцинації, або довідку про наявність антитіл, або негативний результат тесту. Також туристи будуть піддані вибірковому тестуванню.

До слова, Греція вже погодила з Ізраїлем «коридор для подорожей», що дозволяє вакцинованим людям подорожувати між обома країнами без перешкод.

Іспанія

Міністр туризму Іспанії Марія Рейес Марото заявила 10 березня, що країна «може почати впровадження цифрового паспорта вакцинації в травні». Іспанські міністри сподіваються підготувати технологію до міжнародної туристичної ярмарки FITUR, яка відбудеться в Мадриді 19 травня.

Португалія

Минулого тижня держсекретар Португалії по туризму Рита Маркес заявила: «Я вірю, що Португалія скоро дозволить безперешкодні поїздки не тільки для вакцинованих людей, а й для тих, хто має імунітет або у яких тест негативний. Ми сподіваємося вітати туристів з 17 травня».

Острів Мадейра вже приймає мандрівників, які можуть надати докази вакцинації.

Ізраїль. Фото: www.tourdom.ru

Ізраїль

В даний час Ізраїль лідирує в області вакцинації від Covid-19. Більше половини її населення отримали першу дозу – це більше, ніж в будь-якій іншій країні світу. Більш того, Ізраїль приєднався до Греції в створенні “коридору для подорожей”, в який Кіпр також сподівається потрапити. Туристи з цих країн можуть уникнути карантину після прибуття, якщо нададуть доказ отримання двох доз вакцини.

Таїланд

Ще нещодавно мандрівникам необхідно було пройти 15-денний обов’язковий карантин в готелях Таїланду – одне з найсуворіших обмежень в світі. З 1 квітня термін скоротили до 10 днів з подальшим скороченням влітку. Проте, країна оголосила, що з 1 липня буде вітати вакцинованих відвідувачів на острові Пхукет без необхідності залишатися на карантині.

Тим, хто зможе довести отримання двох доз вакцини, буде дозволено в’їзд на острів. Такі туристи будуть доставлені з аеропорту в готель, а потім будуть протестовані на Covid-19. У разі негативного результату тесту їм буде дозволено подорожувати по Пхукету. Через тиждень їм буде дозволено поїхати в інші регіони країни.

Гаваї

Поточні правила вимагають, щоб кожен, хто прибуває на Гавайські острови, провів 10 днів в самоізоляції, якщо тільки він не може надати доказ негативного результату тесту на Covid-19, проведеного протягом 72 годин після прибуття.

Однак віце-губернатор Гаваїв Джошуа Грін сказав, що влада вивчає, як паспорт вакцинації може працювати для мандрівників, потенційно скасовуючи карантин для тих, хто був вакцинована.

 

На розробку глобальної паспортної системи пішло 50 років. Щоб додати до неї біометричні дані – треба було ще більш десяти років. Тепер же, за дуже короткий проміжок часу, потрібно створити цифрову систему даних про вакцинацію, яка буде визнана так само повсюдно, як паспортна. При цьому повинні бути забезпечені комфорт та високий рівень конфіденційності. Це допоможе швидше відновити міжнародний туризм і, в цілому, економіку багатьох країн.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Схема 3-2-2 та додатковий вихідний: як через пандемію бізнес змінював графік роботи

google news
credit link image
×
Підписуйтесь на нас в Telegram та Viber!