close-btn

США заборонили TSMC та Intel відкривати заводи з виробництва мікросхем у Китаї

США вирішили вдарити по виробництву напівпровідників у Китаї. Техногіганти, що фінансуються американською держпрограмою, тепер мають стримувати експансію Піднебесної

https://citywireselector.com/

Конгрес США прийняв історичну федеральну програму на $52 млрд, спрямовану на розширення можливостей вітчизняного виробництва мікросхем, яка включає одне суттєве застереження: компаніям, які отримують держфінансування, забороняється розширювати виробництво КНР.

За даними агентства Bloomberg, обмеження вдарять по провідним виробникам мікросхем, таким як корпорація Intel та Taiwan Semiconductor Manufacturing Co. (TSMC). TSMC не зможе суттєво модернізувати або розширити свої потужності, фактично втративши можливості зростання на найбільшому у світі китайському ринку напівпровідників.

TSMC, Intel, Samsung та інші провідні ІТ-компанії повинні будуть зробити вибір — з якого боку віртуальної стіни, що зводиться США, вони хочуть працювати. Зокрема, Закон про чіпи та науку забороняє компаніям, які отримують федеральне фінансування, протягом 10 років істотно розширювати виробництво чіпів, більш досконалих, ніж ті, що вже збираються за 28-нанометровим техпроцесом, в Китаї або в країні, що викликає занепокоєння, наприклад, в РФ. Незважаючи на те, що такі чіпи на кілька поколінь відстають від передових напівпровідників, доступних зараз, вони, як і раніше, використовуються в широкому спектрі продуктів, включаючи автомобілі та смартфони.

Раніше ми писали, що імпорт Китаю лише напівпровідників у 2021 році становив $300 млрд. Заводи TCMS стратегічно важливі для китайської економіки, без них вона не може бути повністю самостійною. Маленька острівна держава тримає Китай у задушливій хватці через напівпровідники.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

google news