Причинами гострого дефіциту мікросхем називають пандемію, соціальне дистанціювання та закупівлю виробниками чіпів “про запас”
Дисбаланс попиту та пропозиції на мікросхеми, що виник на тлі пандемії привів до збільшення на них світових цін на 15%. Перші ознаки проблеми з’явилися ще навесні 2020 року, а всього за шість місяців вони набули глобального характеру: виник гострий дефіцит компонентів у виробництві смартфонів, автомобілів, телевізорів та іншої побутової техніки.
За повідомленням агентства Bloomberg, глава найбільшого виробника мобільних чіпів Qualcomm Кріштіану Амон зазначив, що дефіцит стався “в усіх напрямках”. Він підкреслив, що вся галузь фактично залежить від кількох виробників компонентів в Азії і, в першу чергу від TSMC -Taiwan Semiconductor Manufacturing Co., яка є найбільшим контрактним виробником напівпровідникових систем.
Необхідно відзначити, що за минулі роки компанія TSMC витратила мільярди доларів на те, щоб залишатися в авангарді технологій виробництва мікросхем. Дотримуючись своєї політики розширення виробництва, в найближчі три роки компанія планує інвестувати в нові проекти додаткові $100 млрд.
Що стосується планів на поточний рік, TSMC, серед клієнтів якої такі гіганти як Apple та Qualcomm, вже анонсувала бюджет у $25-28 млрд на оптимізацію власних ліній виробництва. Попит на напівпровідники неухильно зростає не тільки через кризу в умовах пандемії, але і з оглядкою на глобальні тренди з впровадження 5G та інших високопродуктивних систем.
ДОВІДКА PAYSPACE MAGAZINE
Китай нарощує обсяги споживання мікросхем та чипів. За даними порталу IC Insights, торік обсяг продажів мікросхем в Китаї виріс на 9% і склав $143,4 млрд. Ці дані свідчить на користь того, що китайський ринок в даному сегменті залишається найбільшим у світі з 2005 року. Також повідомляється, що 30% від загального обсягу продажів за вказаний період доводилося на чіпи пам’яті DRAM та NAND.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Ford закриває завод в Німеччині через дефіцит мікрочіпів
За матеріалами сайту unian.net