close-btn

Українські «розумні» окуляри завоювали золото на міжнародному конкурсі

Гаджет вміє визначати калорійність продуктів і кількість випитої води

Українські «розумні» окуляри завоювали золото у Женеві. Фото: pravda.com.ua

Розумні окуляри для підрахунку калорій, розроблені молодим українським винахідником Сергієм Лисіним, отримали золоту медаль на міжнародній виставці інновацій у Женеві «The International Exhibition of Inventions of Geneva». Про повідомляє УП з посиланням на Малу академію наук України.

Це один із найбільших і найпрестижніших щорічних конкурсів у світі, в якому беруть участь розробники з 45 країн, зазначили в МАН.

Свій винахід Сергій назвав Nutis. Розумні окуляри можуть порахувати калорійність страви за лічені секунди. Вони працюють у тандемі з мобільним додатком, де відображається, скільки енергії спожито і скільки витрачено.

Достатньо лише вдягнути окуляри і подивитися на блюдо: картинка зафіксується і відправиться на сервер, на якому підрахується калорійність їжі. Потім інформація з’явиться на екрані смартфона.

Винахідник зазначив, що його пристрій може бути корисним не тільки тим, хто сидить на дієті, але і людям з алергією або діабетом.

“Користувач може контролювати свій денний раціон: кожний прийом їжі окуляри порахують, а в кінці дня додаток виставить “рахунок” спожитих за день калорій.

Це буде корисно не лише тим, хто турбується про свою фігуру, а й, наприклад, людям з алергією чи хворим на діабет: додаток підкаже, які продукти можна їсти, а від яких краще відмовитись”, – пояснює Сергій.

Сергій Лисін. Фото: ukrinform.ua

Також Nutis має вбудований трекер, який стежить за фізичною активністю – ходьбою, бігом, тренуваннями. Тобто система підраховує не тільки спожиті, але і витрачені калорії.

За словами винахідника, користувач може надати доступ до свого додатку тренеру, щоб той дистанційно контролював підопічного.

Розумні окуляри можуть визначати не тільки калорійність їжі, але й кількість випитої води. Також управляти системою можна голосом. А ще Nutis допомагає шукати рецепти страв.

Протестувати додаток може будь-хто: для цього достатньо заповнити спеціальну форму.

ДОВІДКА PAYSPACE MAGAZINE

Раніше ми писали, що минулоріч пройшов конкурс концептів роботів, які допомогли б у боротьбі з пандемією COVID-19. Концепти представили 30 старшокласниць з усієї України, які створювали їх у програмі LEGO Digital Designer. Переможниця – Марія Щербань – розробила робота, який буде дезінфікувати костюм лікаря перед тим, як його зняти, аби він далі був безпечний для утилізації. Також робот може дезінфікувати кімнати після хворих, щоб людина не контактувала із зараженими приміщеннями.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: П’ять віртуальних дисплеїв і запис відео: Lenovo представив нові «розумні» окуляри

google news