close-btn

В Мінцифри оцінили перспективи Starlink-інтернету в Україні

Супутниковий інтернет від Ілона Маска не отримає широкої популярності серед пересічних громадян в нашій країні

Starlink. Фото: mediasat.info

Заступник міністра цифрової трансформації з розвитку цифрової інфраструктури Олександр Шелест заявив, що Starlink націлений насамперед на ринок США, і назвав інтернет від Ілона Маска виключно нішевим продуктом. У своїй країні це, дійсно, новий серйозний гравець, який може нанести удар по традиційним операторам, проте для України це буде досить “нішевий продукт”, зазначив чиновник.

Варто пояснити, що нішевий продукт це продукт, який націлений на дуже специфічну аудиторію або використовується для дуже конкретної мети. Такі продукти можуть мати великий потенційний купівельний ринок або навпаки – залучати тільки невеликий сегмент ринку, що найчастіше і відбувається.

Якщо порівняти вартість заокеанського обладнання та абонплати ($500 та $100) зі звичними для України 2 тис грн та 200 грн відповідно, то з’ясується, що для пересічного українського користувача такі ціни виявляються зовсім не по кишені. При цьому заступник міністра зауважив, що кабельне підключення забезпечує кращу якість інтернету і дає більше можливостей. Starlink за параметрами більше схожий на “адекватний 4G”, ніж на фіксований інтернет.

Поки ж середньомісячний дохід від абонента-користувача в Україні наближається до позначки в $10. З цієї причини, дохід Starlink за $100 не зможе стати масовим. Проте, інтернет Маска цілком може стати хорошим варіантом, наприклад, для морських платформ “Нафтогазу”, для круїзних суден, для літаків або в якості надійного каналу для об’єктів, що вимагають безперебійного зв’язку 24/7.

Але для масового споживання супутникового інтернету в Україні необхідно, щоб виросли доходи українців, а їх платоспроможність збільшилася. Або ж щоб вартість послуг Starlink багаторазово знизилася.

ДОВІДКА PAYSPACE MAGAZINE

За повідомленням на сайті Мінцифри, за січень 2021 року мобільні оператори підключили до 4G-інтернету 2383 населених пункти. З них, в 543 містах та селах, де проживають понад 117 тис українців, 4G з’явився вперше. Проект Vodafone LTE900, згідно з яким оператор запускає мережу 4G в діапазоні 900 МГц у всіх областях України, став найбільш амбітним проектом 2020 року.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: SpaceX Ілона Маска залучив рекордну кількість інвестицій

За матеріалами сайту ubr.ua

google news
credit link image
×
Підписуйтесь на нас в Telegram та Viber!