Фінансовий регулятор продовжує посилювати кредитно-фінансову політику з метою скорочення інфляції до показника в 2%
Федеральна резервна система США схвалила 10-те підвищення відсоткової ставки трохи більше ніж за рік — до 5-5,25%. Зазначається, що ставка досягла рекорду з 2007 року. Її розмір визначає подальші кредитні відносини між банками всередині країни, що зі свого боку безпосередньо відбивається на вартості товарів і послуг для кінцевих споживачів.
Проте фондові ринки завмерли в очікуванні заяв керівництва американського регулятора з приводу планів можливого продовження підвищення ставки. Після публікації новини акції дещо зросли, а прибутковість казначейських облігацій знизилася. Раніше голова ФРС Джером Пауелл заявляв, що цільовий показник інфляції становить 2%.
Однак показник реальної інфляції все ще значно вищий. Хоча ринок праці в США демонструє позитивну динаміку. Проте політика підвищення ставки рефінансування, розпочата в березні 2022 року, стала причиною серйозних хвилювань у банківському середовищі. Три банки середнього розміру було закрито.
Економічне зростання в першому кварталі становило лише 1,1% у річному обчисленні. У заяві ФРС після засідання зазначалося, що більш “жорсткі умови кредитування для домогосподарств і підприємств, імовірно, вплинуть на економічну активність, наймання та інфляцію”.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Колишній топ-менеджер Mastercard став новим головою Світового банку
Ми раніше повідомляли, що НБУ анулював ліцензії чотирьом небанківським фінансовим установам, шість — виключив із Державного реєстру фінансових установ, а одного страхового брокера — з Державного реєстру страхових брокерів.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
Американський фонд надасть українському бізнесу грантів на $100 тис. — Мінекономіки
Усього за тиждень ощадний рахунок від Apple накопичив депозитів на $1 мільярд
За матеріалами сайту cnbc.com