Невже це означає усвідомлення найбільшими бізнес-елітами США неможливості військової операції Китаю щодо Тайваню?
Berkshire Hathaway Inc. Уоррена Баффета придбала частку у Taiwan Semiconductor Manufacturing Co. на суму близько $5 млрд. Тайванська компанія виробляє напівпровідники для таких клієнтів як Nvidia Corp. та Qualcomm Inc., та є ексклюзивним постачальником чіпів для Apple Inc., виготовлених на індивідуальне замовлення. До речі, Apple залишається найціннішим активом у портфелі Berkshire.
Якщо припустити, що Баффет купив акції TSMC за середньою ціною за третій квартал, пакет коштував йому $5,1 млрд. Наразі вони торгуються по $72,80. Акції TSMC зросли на Тайвані на 9,4% після розкриття цієї інформації, що стало найбільшим внутрішньоденним зростанням за більш як два роки.
92-річний Баффет довгий час уникав технологічної індустрії, стверджуючи, що не хоче інвестувати у бізнес, на якому не зовсім розуміється. Проте останніми роками ця позиція змінилася, і він спрямовує дедалі більшу частину інвестицій своєї компанії у цей сектор.
TSMC має потенціал, що дозволяє виробляти найпередовіші у світі чіпи, які відіграють важливу роль у розвитку майбутніх комерційних галузей кожної країни, таких як електромобілі та штучний інтелект, а також підживлюють їхні військові амбіції.
Раніше ми писали, що США ввели підвищені санкції щодо високопродуктивних чіпів, що виробляються для китайських клієнтів, спеціально, щоб запобігти їх попаданню в руки китайських військових.
У звіті Berkshire Hathaway Inc. сказано, що станом на 30 вересня фонду належить близько 60,1 млн американських депозитарних акцій виробника. TSMC на даний момент залишається найбільшим контрактним виробником напівпровідникових компонентів у світі.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
- Маск звільнив провідних розробників після публічної суперечки у Twitter
- Китай — тихий криптокіт, здатний обрушити ринок за лічені секунди
- Купувати криптовалюту на біржах тепер можна за допомогою Apple Pay